CZERWCOWE WEBINARIA PUNKTÓW INFORMACYJNYCH FUNDUSZY EUROPEJSKICH

Data publikacji: 20.06.2022 r.

BLOG NAGLOWEK 15 06 2022
CZERWCOWE WEBINARIA PUNKTÓW INFORMACYJNYCH FUNDUSZY EUROPEJSKICH

 

Regionalne Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich nie zwalniają tempa. Przez całą wiosnę w wielu miejscowościach województwa łódzkiego trwają spotkania, które są prowadzone w formule Mobilnych Punktów Informacyjnych. W czerwcu odbędą się ponadto dwa webinaria – pierwszy dotyczący programu profilaktyki nowotworów skóry dla mieszkańców województwa łódzkiego, zaś drugi o partnerstwo publiczno-prywatnym.

 

Webinarium na temat profilaktyki nowotworów skóry

Webinarium „Czerniak – program profilaktyki nowotworów skóry dla mieszkańców województwa łódzkiego” zostanie zorganizowane w dwóch terminach – 22 i 29 czerwca. Za organizację pierwszego spotkania jest odpowiedzialny Lokalny Punkt z Bełchatowa, natomiast drugiego Główny Punkt z Łodzi. Celem webinarium jest omówienie dokumentacji w ramach konkursu, którego stawką są dofinansowania projektów profilaktycznych dotyczących  nowotworów skóry ze szczególnym uwzględnieniem czerniaka złośliwego. Webinarium jest zatem skierowane do instytucji mogących wziąć udział w konkursie. Wśród nich znajdują się:

- instytucje naukowe,

- jednostki badawczo-rozwojowe,

- jednostki samorządu terytorialnego i ich jednostki organizacyjne oraz utworzone przez nich podmioty;

- podmioty wykonujące działalność leczniczą, wskazane w ustawie z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej,

- organizacje pozarządowe,

- podmioty ekonomii społecznej, legitymujące się doświadczeniem w świadczeniu usług stanowiących zakres projektu.

W ramach opisywanego webinarium uczestnicy dowiedzą się m.in. jak złożyć wniosek konkursowy, a także poznają zasady i kryteria oceny projektów. Aby wziąć udział w spotkaniu, należy wypełnić formularz dostępny tutaj.

Webinarium na temat partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP)

Drugie z czerwcowych webinariów – „Partnerstwo publiczno-prywatne w pigułce” odbędzie się 29 czerwca, a zorganizuje je Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Łodzi. W programie wydarzenia przewidziano ogólne omówienie partnerstwa publiczno-prywatnego, przedstawienie różnic pomiędzy nim a zamówieniami publicznymi, czy zaprezentowanie typów projektów, które można realizować w tej formie współpracy. Ponadto uczestnicy webinarium zapoznają się z praktyczną stroną realizacji projektów w partnerstwie publiczno-prywatnym. Analizie poddane zostaną kolejne fazy projektów prowadzonych w taki sposób – ich przygotowanie i wdrożenie – co będzie poparte ciekawymi przykładami pochodzącymi z naszego kraju. Bez analizy nie pozostanie również oczywiście aspekt finansowy przedsięwzięć realizowanych w formule PPP.

Rejestracji na wydarzenie należy dokonać poprzez formularz, który znajduje się pod tym adresem. Warto zrobić to szybko, bowiem liczba miejsc jest ograniczona. Zamknięcie zapisów na wydarzenie jest przewidziane na 27 czerwca. 

 

 Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:

  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
  • instagram

 

 

ciag feprreg rrp wl ueefsi 01

 Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego

 

 
Top