DOWIEDZ SIĘ, JAK DOSTAĆ DOTACJĘ NA WSPARCIE EDUKACJI PRZEDSZKOLNEJ

Data publikacji: 13.05.2022 r.

BLOG NAGLOWEK 11 05 2
DOWIEDZ SIĘ, JAK DOSTAĆ DOTACJĘ NA WSPARCIE EDUKACJI PRZEDSZKOLNEJ

 

Lokalne Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich z Sieradza i Łowicza zorganizują w drugiej połowie maja webinaria, których tematem będzie nowy konkurs ogłoszony przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego. Stawką konkursu są dotacje na wsparcie edukacji przedszkolnej.

 

Webinaria – jak się zapisać

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Sieradzu zaplanował webinarium na 18 maja, w godzinach 11-12. Z kolei łowicka placówka swoje spotkanie zorganizuje 23 maja o tej samej porze. Aby zapisać się na szkolenia, należy odwiedzić tę stronę, gdzie czeka na Ciebie do wypełnienia formularz. Dane, które musisz obowiązkowo wypełnić, to imię i nazwisko oraz adres e-mail. Ponadto konieczne jest zapoznanie się z klauzulą informacyjną art. 13 RODO.

Termin przyjmowania zgłoszeń do udziału w webinarium organizowanym przez sieradzki Lokalny Punkt Informacyjny upływa 13 maja. Łowicki punkt przyjmuje natomiast zgłoszenia do 18 maja.

Webinaria – program

Programy obu webinariów prezentują się identycznie. Zarówno sieradzkie, jak i łowickie szkolenie rozpocznie się od podstawowych informacji na temat omawianego konkursu. Następnie prowadzący spotkania przedstawią, w jaki sposób poprawnie złożyć wniosek. Kolejny punkt programu stanowić będzie prezentacja zasad oceny projektu zgłoszonego do naboru.

W przedostatnim z segmentów webinariów uczestnicy dowiedzą się, w jakich źródłach szukać informacji o Funduszach Europejskich. Na zakończenie szkoleń odbędzie się panel pytań i odpowiedzi z udziałem przedstawicieli Departamentu ds. Europejskiego Funduszu Społecznego w Perspektywie 2014-2020.

Konkurs

Wnioski w ramach konkursu ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego będzie można składać od 25 maja do 1 czerwca. Rozstrzygnięcie naboru zostało zaplanowane na październik. O dofinansowanie mogą ubiegać się wszystkie podmioty, w tym osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą lub oświatową na podstawie przepisów odrębnych.

Na konkursie skorzystają rzecz jasna nie tylko podmioty prowadzące projekty, które zostaną zaklasyfikowane do otrzymania dotacji. Grupę końcowych beneficjentów konkursu stanowią bowiem dzieci w wieku przedszkolnym oraz nauczyciele i pracownicy zatrudnieni w przedszkolach.

Więcej szczegółów na temat konkursu znajdziesz tutaj.

 

 Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:

  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
  • instagram

 

 

ciag feprreg rrp wl ueefsi 01

 Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego

 

 
Top