Fundusze Europejskie na Łódzkich drogach

Data publikacji: 29.11.2023 r.

BLOG NAGLOWEK 29 11 3




Fundusze Europejskie na Łódzkich drogach

 

 

Z Funduszami Europejskimi wygodnie dojedziemy w każdy zakątek województwa łódzkiego! Już teraz można wziąć udział w naborze na dotacje, na rozbudowę infrastruktury dróg lokalnych, powiatowych i gminnych, a także rozwój technologii cyfrowej w transporcie. Wnioski o dotacje składać mogą jednostki samorządu terytorialnego, organizacje, które działają w ich imieniu, a także zarządcy dróg publicznych. Dzięki nowej infrastrukturze drogowej każdy mieszkaniec województwa łódzkiego oraz przyjezdny będzie mógł bez przeszkód poruszać się po regionie. To też inwestycja, która pozytywnie wpłynie na rozwój transportu zbiorowego czy transportu towarów.

Na jakie cele można pozyskać dotacje?

Przede wszystkim na budowę oraz rozbudowę dróg lokalnych (powiatowych i gminnych). Obejmuje to między innymi ich poszerzenie, tak by zwiększyć ich przepustowość, a także wymianę nawierzchni, co wpływa na komfort i bezpieczeństwo jazdy. Budowa nowych dróg pozwala na zwiększenie siatki połączeń drogowych, dzięki czemu można dostać się w większą liczbę miejsc na terenie województwa łódzkiego.

Pozyskane dotacje będzie można przeznaczyć na rozwój infrastruktury cyfrowej w transporcie. Oznacza to między innymi zwiększenie liczby tablic z informacjami dotyczącymi warunków pogodowych na drodze bądź utworzenie systemu monitorowania stanu dróg pod względem ich przepustowości, informowania o wypadkach itp. Infrastruktura cyfrowa obejmuje też wsparcie dla firm logistycznych, gdzie potrzebne są narzędzia, umożliwiające lepsze funkcjonowania łańcucha dostaw.

Do kiedy i w jaki sposób składać wnioski?

Składanie wniosków o dofinansowanie na rozwój infrastruktury drogowej jest bardzo proste. Wystarczy dostęp do internetu. Wnioski należy składać za pomocą aplikacji WOD2021, dostępnej pod adresem https://wod.cst2021.gov.pl. Wystarczy poprawnie wypełnić wymagane pola, by wysłać dokumentację do instytucji, która zajmuje się przyznawaniem dofinansowania. Wniosek

Dotacje na rzecz rozwoju transportu w województwie łódzkim

Dzięki Funduszom Europejskim w naszym regionie powstaje coraz więcej możliwości na podróżowanie. Nowe środki to nowe drogi, dzięki którym odkryjemy między innymi bogactwo kulturalne i przyrodnicze województwa łódzkiego. Dlatego warto skorzystać ze środków, które staną się fundamentem nowych siatek drogowych. Już wkrótce będziemy mogli po nich jeździć autami, autobusami czy będziemy mogli sprawniej przewozić towary i produkty.

 

Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:

  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
  • instagram

 

 

ciag feprreg rrp wl ueefsi 01

 Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego

 

 
Top