Nowy wymiar Funduszy Europejskich dla Łódzkiego 2021-2027

Data publikacji: 29.11.2023 r.

BLOG NAGLOWEK 29 11 2
Nowy wymiar Funduszy Europejskich dla Łódzkiego 2021-2027

 

 

Jeszcze niedawno działaliśmy pod nazwą Zmieniamy Łódzkie. Dziś przychodzi czas na zmiany, a wraz z nimi zapraszamy na nową stronę Funduszy Europejskich dla Łódzkiego 2021-2027. To znak, że już teraz można korzystać z nowych środków wsparcia. W województwie łódzkim otrzymaliśmy aż 2 mld 745 mln euro do wykorzystania na rozwój kultury, transportu, edukacji, przedsiębiorczości i wielu innych obszarów. Wejdź na stronę i odkryj Łódzkie z zupełnie nowej perspektywy!

Nowa era rozwoju regionalnego: Fundusze Europejskie dla Łódzkiego

Nowe fundusze to nowe możliwości, a w związku z tym, że region pozyskał ich jeszcze więcej, uda się dzięki temu zrealizować wiele projektów. Czas więc wejść w zupełnie nową erę rozwoju regionalnego, w której całe województwo zmieni się jeszcze bardziej. To nowe możliwości na kompleksowy rozwój w różnych obszarach, począwszy od kultury i rekreacji, poprzez transport, a kończąc na edukacji i przedsiębiorczości. Dzięki nowym środkom możliwe będzie realizowanie genialnych pomysłów mieszkańców województwa łódzkiego.

Jak w Łódzkiem korzystamy z Funduszy Europejskich?

Już teraz możemy pochwalić się dużymi sukcesami w obszarze rozwoju województwa łódzkiego dzięki Funduszom Europejskim. W ramach dotacji rozwinął się transport, a doskonałym tego przykładem jest realizacja projektu budowy Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, którego celem był między innymi zakup nowego taboru kolejowego, dzięki któremu więcej mieszkańców i turystów może poruszać się pociągami.

W województwie łódzkim bardzo ważna jest też ochrona środowiska i edukacja. A przykładem na to jest projekt ścieżki dydaktycznej w gminie Działoszyn, w ramach którego zbudowano, jak sama nazwa wskazuję, ścieżkę dydaktyczną, przy której znaleźć można 14 stanowisk edukacyjnych, obejmujących tablice informacyjne i kierunkowskazy, dzięki którym można zapoznać się z ciekawostkami dotyczącymi roślinności i zwierzyny, które występują w okolicy.

Dzięki wsparciu z Funduszy Europejskich promuje się również i chroni dziedzictwo kulturowe województwa łódzkiego. Przykładem jest Zagroda Ludowa w Lipcach Reymontowskich. To projekt, którego celem było zwiększenie świadomości na temat kultury naszego regionu. Skansen w Lipcach Reymontowskich nawiązuje do powieści „Chłopi” polskiego powieściopisarza Władysława Stanisława Reymonta. To przykład, jak Łódzkie skutecznie wykorzystuje swój potencjał.

Transport, ochrona środowiska, edukacja czy kultura to oczywiście ułamek wszystkich obszarów, jakie rozwijano i wciąż rozwija się w województwie łódzkim. Skoro tak dobrze wykorzystaliśmy Fundusze Europejskie na lata 2014-2020 to pomyślcie, jakie cuda uda się zrobić dzięki nowemu programowi!

Fundusze Europejskie w Łódzkiem na nowo

Na nowej stronie Funduszy Europejskich dla Łódzkiego 2021-2027 znajdziecie wszystko, co trzeba wiedzieć o dotacjach. Dostępne są tu między innymi wszystkie potrzebne poradniki, dzięki którym dowiecie się jak dobrze zrealizować projekt. Znajdziecie też wszystkie najnowsze nabory na dofinansowanie – tutaj poznacie wszelkie terminy oraz informacje o tym, na co można pozyskać fundusze i jakie kryteria należy spełnić, by wniosek o dotację został zaakceptowany. Na stronie umieszczamy też aktualności związane z działalnością Funduszy Europejskich. Dlatego serdecznie zapraszamy na funduszeUE.lodzkie.pl – to moc wiedzy dla każdego, zarówno beneficjenta, wnioskodawcy, jak i każdej osoby zainteresowanej tematyką dotacji!

 

Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:

  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
  • instagram

 

 

ciag feprreg rrp wl ueefsi 01

 Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego

 

 
Top