Szansa dla firm w programie HORYZONT Europa

Data publikacji: 21.10.2023 r.

BLOG NAGLOWEK 20 10 3
Szansa dla firm w programie HORYZONT Europa

 

 

HORYZONT Europa to nowy program finansowany z Funduszy Europejskich, który będzie wspierał naukowców, samorządy, czy organizacje pozarządowe w zakresie badań naukowych i innowacji. Jego działanie przyczyni się do poprawy sytuacji klimatycznej, zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego i rozwoju technologii cyfrowych. Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Łodzi organizuje pod koniec listopada webinarium, którego celem będzie zapoznanie przedsiębiorców z zasadami uczestnictwa i finansowania projektów w ramach Programu Ramowego HORYZONT Europa, a tym samym zachęcenie ich do wzięcia udziału w ogłoszonych naborach.

W latach 2021–2027 na nowatorskie badania i innowacyjne rozwiązania przeznaczone zostało łącznie 95,5 mld euro. Zostaną wykorzystane na granty na badania naukowe, pomoc przedsiębiorcom w wejściu z produktem na rynek oraz dostęp do najnowszej infrastruktury badawczej.

Dla kogo?

Webinarium jest przeznaczone dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorców działających na obszarze województwa łódzkiego, którzy są zainteresowani budowaniem pozycji rynkowej i zdobywaniem przewagi konkurencyjnej w oparciu o prace badawczo-rozwojowe i innowacyjne rozwiązania.

Program webinarium

Podczas spotkania zostaną przedstawione informacje o Programie Ramowym HORYZONT Europa, zasady uczestnictwa i finansowania oraz składania wniosków. Uczestnicy webinarium poznają również zasady realizacji projektów i mechanizmu HOP-ON. Dodatkowo określony zostanie zakres wsparcia, zasady oceny projektów oraz przedstawione dobre praktyki. Prowadzący spotkanie przekaże informacje dotyczące instrumentu STEP oraz usługi INNOPOINT, które kompleksowo wspierają przedsiębiorców na drodze do innowacyjności. Webinarium zakończy się panelem pytań i odpowiedzi z udziałem specjalisty ds. Funduszy Europejskich z Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Łodzi oraz ekspertów HORYZONTalnego Punktu Kontaktowego w regionie Polska Centralna.

Webinarium – jak się zapisać

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Łodzi organizuje spotkanie 28 listopada 2023 roku w godz. 10:00 – 12.00. Aby zapisać się na webinarium, należy ze strony rpo.lodzkie.pl/szkolenia-pife wybrać odpowiednie szkolenie oraz wypełnić formularz zgłoszeniowy. Dane, które należy obowiązkowo podać, to imię i nazwisko oraz adres e-mail. Ponadto konieczne jest zapoznanie się z klauzulą informacyjną art. 13 RODO. Termin przyjmowania zgłoszeń do udziału w webinarium upływa 24 listopada 2023 r.

Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:

  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
  • instagram

 

 

ciag feprreg rrp wl ueefsi 01

 Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego

 

 
Top