Kardiologia w Biegańskim w województwie łódzkim już działa

Data publikacji: 20.10.2023 r.

BLOG NAGLOWEK 20 10 1 2
Kardiologia w Biegańskim w województwie łódzkim już działa

 

 

9 października 2023 roku otworzono odnowiony Oddział Kardiologiczny w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu im. dr Wł. Biegańskiego w Łodzi. Odgrywa on kluczową rolę w zapewnieniu wysokiej jakości opieki kardiologicznej oraz leczenia pacjentów z terenu całego województwa łódzkiego. Oddział został przebudowany i doposażony w nowoczesny sprzęt, dzięki czemu poprawiła się jakość usług medycznych, a placówka stała się bardziej dostępna. Było to możliwe dzięki wsparciu Funduszy Europejskich, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego oraz wykorzystaniu środków własnych szpitala.  

Całkowity koszt modernizacji placówki to niemal 24 mln zł, z czego ponad połowa pochodziła z dofinansowania z Funduszy Europejskich. Po dwóch latach prac placówka mogła rozpocząć całościowe leczenie pacjentów z chorobami układu krążenia. 

Blisko i bezpiecznie 

Dzięki kompleksowej modernizacji i rozbudowie istniejącego Pawilonu B, oddział uzyskał 50 łóżek o profilu kardiologicznym, z czego 12 to stanowiska z zakresu kardiologii interwencyjnej. Wykonane prace pozwoliły na stworzenie nowoczesnych pojedynczych lub dwuosobowych sal z własnym węzłem sanitarnym, przestrzeni do pobytu dziennego dla pacjentów korzystających z programu terapeutycznego oraz wyodrębnienie części diagnostycznej. W ramach projektu zakupiono również nowoczesne wyposażenie i sprzęt medyczny, w tym łóżka do sali intensywnej opieki kardiologicznej, kardiomonitory z centralami monitorującymi podstawowe funkcje życiowe pacjenta, respiratory, aparaty EKG, ultrasonografy. Nowy oddział w szpitalu im. Biegańskiego spełnia wszelkie standardy europejskie i światowe oraz zapewnia pacjentom najwyższej jakości leczenie.

Kompleksowa opieka 

Województwo łódzkie zmaga się z niekorzystną sytuacją demograficzno-epidemiologiczną, wynikającą głównie z procesu starzenia się społeczeństwa oraz wzrostu zachorowań, zwłaszcza na choroby układu krążenia. W odpowiedzi na te wyzwania, podjęto niezbędne działania mające zwiększyć dostępność do świadczeń diagnostycznych i leczniczych w zakresie chorób układu krążenia, oferowanych przez ochronę zdrowia w województwie łódzkim. W styczniu 2023 r. otwarto, również w szpitalu przy ul. Kniaziewicza, nowy Oddział Rehabilitacji Kardiologicznej, który służy pacjentom wymagającym rehabilitacji kardiologicznej, pacjentom z zaburzeniami rytmu serca, ciśnienia krwi, ryzykiem choroby niedokrwiennej mięśnia sercowego, ale również osobom po przejściu COVID-19, czy grypy. Warto podkreślić, że Oddział Kardiologiczny nie jest jedynym projektem wspieranym przez Fundusze Europejskie w Szpitalu im. dr Wł. Biegańskiego w Łodzi. Placówka otrzymała dofinansowanie na dwa inne ważne projekty. Wychodząc naprzeciw potrzebom osób starszych, które stanowią duży procent pacjentów wyremontowano Oddział Chorób Wewnętrznych i Geriatrii. Zmodernizowano również Oddział Kardiochirurgii wraz z niezbędnym zapleczem, umożliwiając kompleksową opiekę nad pacjentami z chorobami układu krążenia wymagającymi zabiegów chirurgicznych. Jednym słowem w Szpitalu im. dr Wł. Biegańskiego stworzono nowoczesną przestrzeń do diagnostyki, leczenia i rehabilitacji pacjentów z chorobami układu krążenia

Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:

  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
  • instagram

 

 

ciag feprreg rrp wl ueefsi 01

 Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego

 

 
Top