Modernizacja Miejskiego Dom Kultury w Radomsku

Data publikacji: 01.10.2023 r.

BLOG NAGLOWEK 06 10 1
Modernizacja Miejskiego Dom Kultury w Radomsku

 

Fundusze Europejskie wspierają rozwój niemal każdej sfery życia gospodarczego i społecznego województwa łódzkiego. Instytucje kultury i muzea poszerzają swoją ofertę, a wiele wyremontowanych i odnowionych obiektów cieszy oczy mieszkańców i turystów. Zmodernizowano między innymi Miejski Dom Kultury w Radomsku. Obiekt będzie bardziej funkcjonalny i bezpieczny, a korzystający z jego oferty artyści i mieszkańcy gminy usatysfakcjonowani. W przestrzeni budynku wyremontowano salę widowiskową, efekty są imponujące. 

Budynek Miejskiego Dom Kultury w Radomsku oddano do użytku pod koniec lat osiemdziesiątych. Odbywają się w nim różnorodne wydarzenia artystyczne, wystawy, imprezy, swoje zajęcia mają też liczne koła zainteresowań. Można wziąć udział w kursach tanecznych, plastycznych, teatralnych, muzycznych, kole osób niepełnosprawnych oraz turniejowym klubie szachowym dla dzieci i młodzieży. Od 50 lat działa na terenie placówki Klub Seniora.

Kulisy remontu

Placówka dzięki zabiegom modernizacyjnym zmieniła się nie do poznania. Nie tylko jest bardziej przyjazna dla osób niepełnosprawnych, ale również nowoczesna, przestronna i bardziej komfortowa. Przede wszystkim została odnowiona sala widowiskowa, w tym scena, widownia, widownia na balkonie, zespół pomieszczeń operatorni oraz pomieszczenie techniczno-użytkowe. Remont niedawno dobiegł końca, a ostatnim jego elementem był montaż 485 nowych wygodnych foteli. Została wymieniona wykładzina na widowni oraz wygłuszenie ścian. Zmodernizowano instalację wentylacyjną i ogrzewania, a także systemy techniczne związane z akustyką i projekcją kinową. W ramach projektu wykonano prace remontowe dotyczące instalacji sanitarnych. Zabezpieczono zabytkowy sufit. Zamontowano profesjonalne oświetlenie sali i sceny, a widownia została przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Dodatkowo zamontowano nowe oświetlenie przeszkodowe montowane na krawędziach stopni schodów w formie profili z podświetlaną krawędzią. Ułatwia ono poruszanie się po sali podczas przedstawień i koncertów. 

Nowe formy działalności 

Poza remontem obiektu zaplanowano również poszerzenie działalności placówki. W wyniku modernizacji sali widowiskowej możliwe będzie bowiem wdrożenie nowej oferty kulturalnej o zasięgu ponadregionalnym. Montaż pętli indukcyjnej umieszczonej w sali widowiskowej oraz holu, a także sprzęt do audiodeskrypcji umożliwi korzystanie z oferty kulturalnej Miejskiego Domu Kultury osobom z niepełnosprawnościami oraz posługującym się innymi językami niż polski. Ciekawostką jest montaż urządzeń umożliwiających prowadzenie streamingu. Dostosuje to ofertę do możliwych obostrzeń związanych z wystąpieniem czynnika epidemiologicznego, w tym ograniczenia liczby osób mogących przebywać jednocześnie w jednym pomieszczeniu.

Miejski Dom Kultury w Radomsku stwarza możliwość aktywnego spędzania czasu wolnego i samorealizacji uczestników zajęć w różnych dziedzinach sztuki i edukacji kulturalnej. Wspierając takie projekty Fundusze Europejskie aktywnie przyczyniają się do poprawy stanu dziedzictwa kulturowego powiatu radomszczańskiego. Projekt współfinansowany był ze środków Funduszy Europejskich. Wysokość dofinansowania to ponad 2 mln zł, a jego koszt całkowity to ponad 2,9 mln zł.

 

 Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:

  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
  • instagram

 

 

ciag feprreg rrp wl ueefsi 01

 Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego

 

 
Top