Kino letnie z Funduszami Europejskimi

Data publikacji: 01.09.2023 r.

BLOG NAGLOWEK kino plenerowe 11.09
Kino letnie z Funduszami Europejskimi

 

 

Kolejne wakacje w Województwie Łódzkim mijają pod znakiem kina letniego, czyli bezpłatnych seansów filmowych pod chmurką organizowanych przez Urząd Marszałkowski i dofinansowanych przez Fundusze Europejskie. Podczas weekendowych pokazów można nie tylko obejrzeć ulubiony film, zjeść darmowy popcorn lub watę cukrową, ale również dowiedzieć się czegoś więcej o Funduszach Europejskich, czy spędzić atrakcyjnie czas z rodziną i znajomymi. 

Lato sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, pieszym wędrówkom, uprawianiu sportu i zażywaniu kąpieli. Piękna pogoda motywuje bowiem do działania i stwarza warunki, aby jak najdłużej przebywać na zewnątrz. Znakomitym podsumowaniem pełnego emocji dnia jest seans filmowy pod chmurką.

Kino letnie czyli filmy pod gwiazdami 

Kina plenerowe cieszą się rosnącą popularnością. Ich historia sięga lat dwudziestych XX wieku. Wtedy to funkcjonowały kina obwoźne, gdzie projektor i ekran w formie rozciągniętego prześcieradła przyciągały ludzi z małych miejscowości na improwizowane seanse filmowe. Aktualnie widzowie kina pod chmurką dzięki dofinansowaniu Funduszy Europejskich mogą liczyć na wysokiej jakości projekcję z profesjonalnym nagłośnieniem. Takie pokazy na stałe wpisały się w letni krajobraz miast, stały się też elementem wielu festiwali filmowych. Łódzkie kino letnie organizowane jest już od niemal 10 sezonów. Jego amatorzy mogą oglądać ulubione filmy w wielu parkach, rynkach i skwerach województwa łódzkiego.

Czas na seans 

Miłośnicy kina wiedzą, że dla odbioru filmu duże znaczenie ma miejsce, w którym oglądamy film. Dlatego seanse kina letniego organizowane są na terenie całego województwa łódzkiego. Podczas najbliższych pokazów będzie można zobaczyć takie produkcje jak „Rodzina Adamsów 2”, „Skarb Mikołajka”, czy „Trzy tysiące lat tęsknoty”. Każdy znajdzie coś dla siebie. Wszystkie plenerowe seanse umilać będą wygodne leżaki. Pomyśleliśmy też o niesfornej pogodzie – w razie potrzeby do dyspozycji widzów będą koce, a  w razie deszczu na potrzeby kina udostępniane będą sale widowiskowe. To doskonała okazja do nadrobienia kinowych zaległości. Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego zaplanował seanse do końca września a więcej informacji oraz pełny harmonogram filmów znajdziecie w wydarzeniach na Facebooku na stronie Zmieniamy Łódzkie.

 

 Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:

  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
  • instagram

 

 

ciag feprreg rrp wl ueefsi 01

 Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego

 

 
Top