Rowerem przez Nieborów

Data publikacji: 21.07.2023 r.

baner naglowek 2
Rowerem przez Nieborów

Dzięki pomocy Funduszy Europejskich rozwija się branża turystyczna, realizowane są nowe inwestycje, a gminy rozwijają turystykę aktywną. Atrakcje na terenie powiatu łowickiego przyciągają bowiem nie tylko mieszkańców okolicznych miejscowości, ale i turystów z całego kraju. W Nieborowie rozbudowano infrastrukturę turystyczną przeznaczoną dla osób ceniących sobie aktywny wypoczynek. Nowe miejsca rekreacji przyczyniły się do rozwoju turystyki weekendowej oraz wzmocnienia lokalnej i regionalnej gospodarki turystycznej powiatu.

Nieborów to prawdziwa perła na mapie województwa łódzkiego. Miejscowość słynie z znajdującego się tu pałacu Radziwiłłów, jednak najbliższa okolica daje znacznie więcej możliwości wypoczynku. Dzięki wspaniałym parkom otaczającym zabytki i Bolimowskiemu Parkowi Krajobrazowemu może pochwalić się wyjątkowymi warunkami do uprawiania turystyki aktywnej. W okolicy płyną dwie rzeki – Rawka i Bzura, które zapewniają turystom ciszę, spokój i wypoczynek.

Między pałacem a puszczą

Bliskość lasów, głównie sosnowych ze znacznym udziałem podszytowego dębu i graba, nadaje okolicy letniskowy charakter. Malowniczo rozciągające się tereny oczarowują osoby spragnione spokoju i odpoczynku na łonie natury. Na obszarze tym znajduje się w nim wiele szlaków umożliwiających uprawianie turystyki pieszej i rowerowej. Nieborów wciąż rozbudowuje sieć ścieżek rowerowych, ponieważ stawia na zdrowy i aktywny wypoczynek połączony ze zwiedzaniem okolicy. Już od pewnego czasu podróże rowerowe stają się łatwiej dostępne. Rozrastają się sieci dróg oddzielonych od ruchu samochodowego, biegnących w naturalnym środowisku, bezpieczne dla osób w każdym wieku, także dla rodziców z dziećmi. Przy wsparciu Funduszy Europejskich w tej urokliwej okolicy stworzono nową ośmiokilometrową ścieżkę pieszo-rowerową jako odpowiedź na potrzeby miłośników dwóch kółek.

Aktywnie i bezpiecznie

Gmina Nieborów poprzez budowę nowej ścieżki rowerowej zdecydowanie polepszyła dostęp do atrakcji turystycznych okolicy. Wykorzystując potencjał płynący z położenia geograficznego oraz walorów przyrodniczych i kulturowych regionu wpłynęła na rozwój gospodarki turystycznej województwa łódzkiego. Dzięki stworzeniu ścieżki nie tylko wzrosła atrakcyjność turystyczna gminy Nieborów, ale i poprawił się jej wizerunek. Nowoczesny szlak dostosowany jest do aktualnych trendów w sektorze usług turystycznych – aktywnego wypoczynku. Realizacja inwestycji spowodowała zdecydowaną poprawę bezpieczeństwa ruchu pieszych i rowerzystów. Poprawiono warunki techniczne, dostosowano ścieżkę do wymagań obowiązujących przepisów oraz poprawiono warunki środowiskowe. Zbudowano przepusty oraz zjazdy, zamontowano oświetlenie uliczne, co poprawiło komfort widzenia oraz bezpieczeństwo na drodze. Zbudowano chodnik, którym swobodnie mogą poruszać się piesi. Na szlaku rowerowym ustawiono dwie tablice, na których znajdują się mapy okolicy i informacje turystyczne.

Dzięki wsparciu Funduszy Europejskich zapewniono dogodne warunki do rozwoju turystyki i promocji regionu. Wartość projektu to ponad 985 tys. zł, w tym dofinansowanie wyniosło niemal 520 tys. zł. Rozbudowa infrastruktury turystycznej w Gminie Nieborów wpłynęła na podniesienie jakości i atrakcyjności oferty turystycznej powiatu łowickiego oraz całego województwa łódzkiego..

 

 Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:

  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
  • instagram

 

 

ciag feprreg rrp wl ueefsi 01

 Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego

 

 
Top