Nowy wymiar usług medycznych – Gminny Ośrodek Zdrowia w Rząśni już otwarty!

Data publikacji: 17.03.2023 r.

BLOG NAGLOWEK 17 03 2023 2 1
Nowy wymiar usług medycznych – Gminny Ośrodek Zdrowia w Rząśni już otwarty!

 

Gminny Ośrodek Zdrowia w Rząśni przyjmuje pacjentów już w nowo wybudowanym obiekcie! To nowoczesny budynek, który spełnia standardy pasywnego budownictwa. Oznacza to, że jest wysoce energooszczędny. Co więcej, obiekt dostosowano do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Gminny Ośrodek Zdrowia w Rząśni zaczął swoją działalność w nowej siedzibie wraz z początkiem marca. Mieszkańcy gminy mogą skorzystać z wybranych usług medycznych za darmo.

 

Fundusze Europejskie dla zdrowia w województwie łódzkim

Nowy budynek Gminnego Ośrodka Zdrowia w Rząśni został wybudowany dzięki wsparciu ze środków Funduszy Europejskich. W tym celu, na realizację projektu unijnego, pozyskano aż 2,77 mln zł. Całościowy koszt tej inwestycji pochłonął z kolei 5 mln 240 tys. zł. W wyniku realizacji projektu, powstał nowoczesny budynek pasywny. Obiekt jest przestronny, jasny i funkcjonalny, spełniający wszelkiego rodzaju normy sanitarne. Dzięki temu, że Gminny Ośrodek Zdrowia w Rząśni został przeniesiony do nowego budynku, możliwe było rozszerzenie jego oferty medycznej. To też doskonały przykład na to, jak Fundusze Europejskie dbają o zdrowie mieszkańców województwa łódzkiego!

Mieszkańcy gminy Rząśnia mogą skorzystać z oferty ośrodka za darmo

Dzięki dofinansowaniu z Funduszy Europejskich i gminy, mieszkańcy Rząśni i okolic będą mogli skorzystać z oferty medycznej Ośrodka Zdrowia całkiem za darmo. Obejmuje to między innymi takie usługi, jak:

  • świadczenia w zakresie rehabilitacji i fizykoterapii,
  • konsultacje u specjalistów: ortopedy, urologa, laryngologa, psychiatry, alergologa i diabetologa.

Zwiększenie dostępu do usług medycznych to odpowiedź na potrzeby tych osób, które zmagają się z przewlekłymi chorobami, osób z niepełnosprawnościami czy seniorów. Warto też dodać, że Gminny Ośrodek Zdrowia w Rząśni współpracuje z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Oferta medyczna Gminnego Ośrodka Zdrowia w Rząśni

Pacjenci, w ramach działalności Gminnego Ośrodka Zdrowia w Rząśni, mogą skorzystać z pomocy w ramach Podstawowej Opieki Zdrowotnej (POZ). W nowym budynku funkcjonuje też gabinet ginekologiczny. Dodatkowo istnieje też możliwość skorzystania z usług diagnostycznych w pracowni USG oraz usług medycznych z obszaru rehabilitacji i fizykoterapii.

Dzięki tak bogatej ofercie medycznej, mieszkańcy gminy Rząśnia nie muszą jeździć daleko, do większych miast, by skorzystać z pomocy w ramach leczenia chorób czy diagnostyki.

Akcje towarzyszące budowie nowego obiektu ośrodka

W związku z tym, że obiekt był budowany w energooszczędnym standardzie, jego powstaniu towarzyszyła akcja edukacyjna, zwiększająca świadomość na temat wykorzystania nowych technologii w budownictwie. W tym celu zorganizowano konferencję dla samorządowców. Co ciekawe, nowy Gminny Ośrodek Zdrowia to nie jedyny obiekt wybudowany w technologii pasywnej, jaki można znaleźć w Rząśni. Innym jest nowa siedziba Urzędu Gminy – tę inwestycję również udało się zrealizować dzięki wsparciu Funduszy Europejskich.

Zdrowo i energooszczędnie

Budowa Gminnego Ośrodka Zdrowia w Rząśni to doskonały przykład, jak można wesprzeć rozwój oferty medycznej a jednocześnie zadbać o otaczające nas środowisko. Warto, by obiekt ten służył jako przykład świetnego wykorzystania Funduszy Europejskich służących zarówno zdrowiu mieszkańców województwa łódzkiego, jak i ekologii. Gminny Ośrodek Zdrowiaw Rząśni zaliczamy do dobrych praktyk korzystania ze środków unijnych.

 

 Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:

  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
  • instagram

 

 

ciag feprreg rrp wl ueefsi 01

 Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego

 

 
Top