Fundusze Europejskie zdobywają szczyty dziecięcych marzeń!

Data publikacji: 17.03.2023 r.

BLOG NAGLOWEK 17 03 2023 1
Fundusze Europejskie zdobywają szczyty dziecięcych marzeń!

 

Zaszczepiamy sportowego ducha w dzieciach już od małego! W Opocznie, w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym „Centrum Edukacji i Rozwoju” im. św. Jana Pawła II, oddano do użytku salę gimnastyczną. A jej największą atrakcją jest… ścianka wspinaczkowa. To obiekt, który zdecydowanie podbije serce każdego malucha i nastolatka. Co najlepsze, jest to pierwsza tego rodzaju atrakcja w powiecie opoczyńskim. Inwestycja została zrealizowana w ramach projektu „Powiatowe Szkoły Marzeń”.

 

Jaki był cel budowy ścianki wspinaczkowej w powiecie opoczyńskim?

Zgodnie ze słowami pani Agnieszki Nalewczyńskiej, dyrektorki ośrodka, wszystko „zaczęło się od marzeń”. Do tej pory dzieci zainteresowane wspinaczką sportową, musiały jeździć na ściankę do Radomia lub Przysuchy. Dzięki inwestycji unijnej, tę atrakcję będą miały pod ręką! Wspinaczka sportowa to nie tylko świetna zabawa. Służy ona aktywności fizycznej, a także uczy pracy w grupie i odpowiedzialności za drugiego człowieka. A przede wszystkim pozwala dzieciakom na rozładowanie nadmiaru energii. Budowa sali gimnastycznej wraz ze ścianką wspinaczkową to tak naprawdę inwestycja w samą młodzież.

Na czym polega projekt „Powiatowe Szkoły Marzeń”?

To ogólny projekt, którym objęte zostały następujące szkoły:

  • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy „Centrum Edukacji i Rozwoju” im. św. Jana Pawła II,
  • I Licem Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Opocznie,
  • II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Powiatowych im. Stanisława Staszica w Opocznie.

Projekt służy stworzeniu takich placówek oświatowych, które wpisywałyby się w spełnianie marzeń dzieci i młodzieży, uczęszczających do nich. W ramach tego programu, jak już wcześniej pisaliśmy, powstała wyjątkowa sala gimnastyczna przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym „Centrum Edukacji i Rozwoju”. W I LO im. Stefana Żeromskiego w Opocznie przebudowano węzły sanitarne i zaplecze socjalno-administracyjne. W tej szkole powstało też obserwatorium astronomiczne, by rozwijać w uczniach pasję zainteresowanych widokiem nocnego nieba. A dla tych szkół i II LO w ZSP im. Stanisława Staszica w Opocznie zakupiono nowoczesny sprzęt oraz pomoce dydaktyczne, służące rozwoju kompetencji kluczowych.  Projekt służy unowocześnieniu oferty edukacyjnej dla uczniów z powiatu opoczyńskiego.

Nowoczesne podejście do nauki w szkołach w powiecie opoczyńskim

Nie od dziś wiadomo, że najlepiej idzie nauka przez gry i zabawy. Warto też pomagać dzieciom i młodzieży w rozwoju umiejętności, wpisujących się w ich zainteresowania. Dlatego też w powiecie opoczyńskim uruchomiono projekt „Powiatowe Szkoły Marzeń”, zakładający stworzenie nowoczesnego podejścia do kwestii edukacji. Ścianka wspinaczkowa czy obserwatorium astronomiczne to ledwie początek zmian, jakie zachodzą i będą zachodzić nie tylko w Opocznie ale całym regionie łódzkim.

 

 Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:

  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
  • instagram

 

 

ciag feprreg rrp wl ueefsi 01

 Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego

 

 
Top