Jak otrzymać dofinansowanie do mikroinstalacji fotowoltaicznych?

Data publikacji: 27.01.2023 r.

BLOG NAGLOWEK27 01 23 1
Jak otrzymać dofinansowanie do mikroinstalacji fotowoltaicznych?

 

Produkcja energii elektrycznej z promieniowania słonecznego zyskała w Polsce ogromną popularność i rozwija się w szybkim tempie. Program dofinansowań do domowej fotowoltaiki odniósł ogromny sukces, dzięki czemu powstało w naszym kraju ponad 400 tysięcy nowych mikroinstalacji. Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Bełchatowie organizuje w połowie lutego webinarium, którego tematem będą zagadnienia związane z programem dofinansowania mikroinstalacji fotowoltaicznych – „Mój Prąd”.

Dla kogo?

Webinarium jest przeznaczone dla wszystkich mieszkańców powiatu łowickiego zainteresowanych ubieganiem się o dofinansowanie w ramach programu „Mój Prąd”. To już czwarta edycja programu, która została poszerzona o możliwość dopłat do pomp ciepła i magazynów energii elektrycznej. Program „Mój Prąd” przeznaczony jest dla osób fizycznych, które planują zakup fotowoltaiki, ale również dla tych, które już posiadają mikroinstalację. Beneficjenci zachęcani są do korzystania i przechowywania energii, którą wytworzą, aby jak najmniej tej energii trafiało do sieci elektroenergetycznej. Ma to na celu stabilizację sieci niskiego napięcia i jej ochronę przed przeciążeniami.

Program webinarium

Podczas spotkania zostaną wyjaśnione zasady ubiegania się o dofinansowanie ze środków unijnych, a także zaprezentowane źródła wiedzy o programach unijnych. Prowadzący spotkanie przekaże informacje o terminie i sposobie składania wniosków, kosztach kwalifikowanych, intensywności oraz warunkach dofinansowania. Przedstawione zostaną też kryteria oceny przedsięwzięć i najczęściej popełniane błędy. Webinarium zakończy się panelem pytań i odpowiedzi z udziałem pracownika Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Webinarium – jak się zapisać

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Bełchatowie organizuje spotkanie 15 lutego 2023 r. w godzinach 11.00-12.00. Aby zapisać się na webinarium, należy ze strony rpo.lodzkie.pl/szkolenia-pife wybrać odpowiednie szkolenie oraz wypełnić formularz zgłoszeniowy. Dane, które należy obowiązkowo podać, to imię i nazwisko oraz adres e-mail. Ponadto konieczne jest zapoznanie się z klauzulą informacyjną art. 13 RODO. Termin przyjmowania zgłoszeń do udziału w webinarium upływa 10 lutego 2023 r.

Odnawialne źródła energii w powiecie łowickim

Instalacje fotowoltaiczne stają się coraz bardziej opłacalne, ponieważ rosnące koszty energii elektrycznej i ogrzewania mają ogromny wpływ na każdą dziedzinę naszego życia. Projekty te mają na celu zmniejszenie emisyjności gospodarki, poprawę jakości powietrza, a także ogólną poprawę stanu środowiska w regionie. Dzięki przeprowadzonym do tej pory naborom w Polsce nastąpiła redukcja emisji dwutlenku węgla na poziomie 1,90 mln ton w ciągu roku. Przy wsparciu Funduszy Europejskich w gminie Bielawy zainstalowano 123 sztuki paneli fotowoltaicznych na prywatnych posesjach jej mieszkańców. Odnawialne źródła energii zamontowano również na terenie gminy Domaniewice: 3 instalacje fotowoltaiczne na terenie budynków użyteczności publicznej oraz 159 sztuk paneli fotowoltaicznych na terenie prywatnych posesji. Koszty zużycia energii spadły w gminie Nieborów, gdzie zaprojektowano i wybudowano 83 sztuki instalacji fotowoltaicznych. Panele zamontowano również w gminach: Łowicz, Chąśno, Zduny i Kocierzew Południowy. Instalacje fotowoltaiczne zapewniają niezależność od dostawców prądu, co przekłada się na realne korzyści w domowym budżecie. Dzięki wsparciu Funduszy Europejskich możemy korzystać z rozwiązań, które poprawiają komfort codziennego życia. Wśród mieszkańców powiatu łowickiego wzrasta również świadomość, że poprzez ekologiczne rozwiązania wspólnie dbamy o środowisko.

 

 Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:

  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
  • instagram

 

 

ciag feprreg rrp wl ueefsi 01

 Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego

 

 
Top