Bezpłatne badania dermatologiczne

Data publikacji: 20.01.2023 r.

BLOG NAGLOWEK 20 01 23 2 1
Bezpłatne badania dermatologiczne

 

Dzięki Funduszom Europejskim, Centrum Medyczne „Profamilia” organizuje bezpłatne badania dermatologiczne. Projekt skierowany jest dla osób w wieku 18-39 lat, ze znamionami barwnikowymi. Darmowe badania odbędą się w placówce Centrum Medycznego „Profamilia” na ul. Stefana 2 w Łodzi.

Zmian skórnych nie można ignorować. Mogą one wiele mówić o rozwijających się schorzeniach. W takim wypadku dobrze jest się udać do lekarza, który najlepiej zdiagnozuje zmiany pojawiające się na skórze. W celu skorzystania z bezpłatnych badań w Centrum Medycznym „Profamilia” konieczne jest wcześniejsze zapisanie się, w tym celu można zadzwonić pod numer tel.: 881 43 77 77 bądź udać się osobiście do placówki, do rejestracji.

Bezpłatne badania odbywają się w terminach: 20.01 od godz. 16:00, 21.01 (sobota) przez cały dzień, 24.01 od godz. 16:30 i 27.01 od godz. 11:00. Można wybrać więc dogodny dla siebie termin. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z badań szczególnie te osoby, które na swojej skórze zauważyły znamiona barwnikowe.

Czym są znamiona barwnikowe?

Zmiany skórne inaczej nazywane są znamionami melanocytowymi, których nazwa pochodzi od melanocytów, czyli komórek zawierający pigment, nadający koloru naszej skórze. Znamiona barwnikowe przybierają często postać jasnobrązowych, ciemnobrązowych lub niebieskich plam. Takie zmiany mogą być wrodzone (są z nami praktycznie od narodzin) bądź nabyte. Spośród znamion nabytych wyróżniamy zmiany łagodne oraz atypowe. Te ostatnie szczególnie trzeba uważnie obserwować i chronić przed działaniem promieni słonecznych. Mogą one ulegać zezłośliwieniu w czerniaka, czyli raka skóry. W przypadku łagodnej odmiany nadal jest to możliwe, aczkolwiek ryzyko jest tutaj o wiele mniejsze.

Przyjrzyj się dokładnie swojej skórze!

Przyglądanie się swojej skórze to element działań profilaktycznych, mających na celu szybsze wykrycie zmian zanim się one zezłośliwią. Jeśli nie masz pewności czy dana zmiana wymaga większej uwagi – zawsze w takim przypadku udaj się do lekarza. Dermatolog najlepiej będzie potrafił ocenić czy zmiana barwnikowa bądź dowolna inna zmiana skórna wymaga dokładnej diagnostyki bądź leczenia. Dlatego dobrym pomysłem będzie skorzystanie z darmowego, dofinansowanego przez Fundusze Europejskie, badania, jakie oferuje Centrum Medyczne „Profamilia”. Zapraszamy do skorzystania!

 

 Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:

  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
  • instagram

 

 

ciag feprreg rrp wl ueefsi 01

 Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego

 

 
Top