Fundusze Europejskie wspierają szkolenia dla wolontariuszy

Data publikacji: 12.01.2023 r.

BLOG NAGLOWEK 13 01 2023 2
Fundusze Europejskie wspierają szkolenia dla wolontariuszy

 

Zapraszamy na bezpłatne szkolenia dla wolontariuszy, organizowane przez Stowarzyszenie Młodzieży i Osób z Problemami Psychicznymi, Ich Rodzin i Przyjaciół „Pomost”. To cykl warsztatów, gdzie kursanci pozyskają wiedzę na temat podstawowych informacji o wolontariacie w prawie, potencjalne i rozwoju wolontariusza, pracy w zespole czy podstawach udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Dlaczego warto wziąć udział w szkoleniach? Przede wszystkim dlatego, że uczestnikom zostanie przekazana wiedza na temat realizacji wolontariatu długoterminowego. Co więcej to też okazja do znalezienia nowych znajomości oraz motywacji do działania, które można wykorzystać podczas współpracy ze świetlicami, mieszkaniami chronionymi oraz instytucjami kultury. Kursanci otrzymają też pakiet materiałów szkoleniowych oraz „paczkę wolontariusza” i co ważne – zaświadczenie potwierdzające udział w szkoleniu. Uczestnicy dostaną też zaproszenia do udziału w szkoleniu profilowanym.

Szczegóły dotyczące szkolenia dla wolontariuszy

Kurs przeznaczony jest w głównej mierze dla tych, którzy zainteresowani są realizacją działań społecznych na obszarach miasta Łodzi, objętych projektem 4, 7 i 8 Rewitalizacji Obszarowej Centrum Łodzi.

Kiedy i gdzie odbędą się bezpłatne szkolenia dla wolontariuszy?

Terminy, w jakich będą odbywać się szkolenia to:

  • 14.01.2023 r., godz. 10:00-13:00 (projekt 4),
  • 21.01.2023 r., godz. 10:00-13:00 (projekt 7),
  • 28.01.2023 r. godz. 10:00-13:00 (projekt 8).

Kursy będą odbywać się stacjonarnie w siedzibie Stowarzyszenia „Pomost”, znajdującej się przy ul. Próchnika 7 (I piętro, wejście z bramy, domofon CENTERKO). Na szkolenie przeznaczone są 3 godziny z przerwą kawową. By wziąć udział w szkoleniu, konieczne jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego, dostępnego na tej stronie do 12.01.2023 r. Osoby zakwalifikowane dostaną potwierdzenie drogą mailową lub sms.

Kto poprowadzi szkolenie?

Kurs przeprowadzi pani Katarzyna Walczak, która od 2003 roku działa jako koordynatorka wolontariatu, animatorka akcji społecznych i spotkań, a także szkoleniowiec koordynatorów wolontariatu. Pani Katarzyna od wielu lat angażuje się w projekty oraz działania związane z organizacją wolontariatu. Prężnie też działa na rzecz rozwoju organizacji pozarządowych.

 

 Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:

  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
  • instagram

 

 

ciag feprreg rrp wl ueefsi 01

 Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego

 

 
Top