Ferie zimowe w Łódzkiem z Funduszami Europejskimi

Data publikacji: 13.01.2023 r.

BLOG NAGLOWEK 13 01 2023
Ferie zimowe w Łódzkiem z Funduszami Europejskimi

 

Ferie zbliżają się wielkimi krokami. W tym roku, uczniowie województwa łódzkiego będą mieli wolne od 16 do 29 stycznia. Co można robić podczas dwutygodniowego odpoczynku od szkoły? Ten czas warto spędzić aktywnie! A w Łódzkiem zdecydowanie jest co robić. Zobacz nasze propozycje na to, jak spędzić ferie.

 

Dla twórczych umysłów łódzkie domy kultury przygotowały atrakcyjną ofertę – półkolonie zimowe oraz liczne warsztaty artystyczne. Osoby uczestniczące w zajęciach będą miały okazję zobaczyć efekty projektu „Nowa kultura. Zwiększenie atrakcyjności i dostępności łódzkich domów kultury” dofinansowanego z Funduszy Europejskich. W ramach tego projektu przeprowadzono termomodernizację budynków, a także dostosowano je do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Dodatkowo zakupiono wyposażenie, obejmujące m.in. sprzęt nagłaśniający, komputerowy, oświetleniowy oraz meble.

Na ferie z kulturą za pan brat

A może macie chętkę na małe obcowanie z kulturą? Ciekawą ofertę przygotowało Muzeum Pałacu Herbsta. Warsztaty zaplanowano w dwie środy, czyli 18 i 25 stycznia. Dzieciaki uczestniczące w zajęciach dowiedzą się m.in. jak spędzano czas kiedyś bez dostępu do komputerów czy telewizorów. Podczas warsztatów młodzież nauczy się wszystkiego, co potrzebuje wiedzieć młoda dama i młody dżentelmen. Dzieci dowiedzą się, jak powinno zachowywać się w określonych sytuacjach, a także wspólnie przyjrzymy się kapeluszom i ich znaczeniu. Te kursy to prawdziwa gratka dla tych, którzy są za pan brat z kulturą i historią!

A jeśli komuś za mało, to Muzeum w Łęczycy również przygotowało swoją ofertę dla dzieci na ferie. W programie różnorodne zajęcia i warsztaty – odbędą się one w dniach 17, 19, 24 i 26 stycznia w godzinach od 10:00 do 12:00. Obiekt ten wielokrotnie skorzystał z dofinansowania z Funduszy Europejskich, warto więc tu przyjść!

Ferie na łonie natury

Kolejną super ofertę na ferie zimowe, przygotowała Palmiarnia Ogrodu Botanicznego w Łodzi. Podczas warsztatów, dzieciaki nauczą się pielęgnacji roślin, a także będą mogły zabrać własnoręcznie włożoną w ziemię sadzonkę. Co więcej, uczestnicy warsztatów dowiedzą się też, jak można samemu zadbać o środowisko naturalnie. To oferta doskonała dla tych dzieci, które zainteresowane są przyrodą, zachęcamy więc do sprawdzenia warsztatów w Palmiarni Ogrodu Botanicznego w Łodzi.

Co słychać na ferie w Miejskim Ośrodku Kultury w Zgierzu?

Niezwykle ciekawa oferta czeka w zgierskim MOK-u. W programie przygotowano między innymi koncert relaksacyjny, warsztaty charakteryzacji, taniec współczesny, akrobatkę i jeszcze wiele innych zajęć, dzięki którym nie sposób jest się nudzić przez dwa tygodnie ferii zimowych. Z taką ofertą można aktywnie wypocząć, a przede wszystkim spędzić super czas, zamiast siedzieć w domu i się nudzić.

Ferie w Skierniewicach

W Skierniewicach również zaplanowano dla dzieci i młodzieży fajne atrakcje na ferie zimowe. Ofertę przygotowało na przykład Centrum Kultury i Sztuki, gdzie w programie dostępne będą m.in. warsztaty taneczne, plastyczne, modelarskie i muzyczne.

A dla dzieci, które uwielbiają spędzać czas na czytaniu książek, super atrakcje przygotowała Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach. Odbędą tam się zajęcia plastyczne i literacko-plastyczne. Z kolei zainteresowani historią, mogą udać się do Muzeum Historycznego Skierniewic, gdzie w czasie ferii jest wstęp wolny na wszystkie wystawy. Co więcej zorganizowane zostaną też warsztaty w ramach wystawy czasowej „Tytus Brzozowski. 12 miast”.

Sportowi pasjonaci świetnie będą bawić się z kolei w Ośrodku Sportu i Rekreacji, gdzie nie zabraknie atrakcji. W planach są m.in. zajęcia z jogi, nordic walking czy Skierniewicka Liga Siatkówki. To doskonała okazja, by aktywnie wypocząć a przy okazji pozbyć się nadmiaru energii, którego w czasie dwóch tygodni wolnego, jest niemało.

 

 Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:

  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
  • instagram

 

 

ciag feprreg rrp wl ueefsi 01

 Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego

 

 
Top