Hala „Tatar” w Rawie Mazowieckiej doładowana energią i Funduszami

Data publikacji: 27.12.2022 r.

BLOG NAGLOWEK 03 01 23
Hala „Tatar” w Rawie Mazowieckiej doładowana energią i Funduszami

 

Sport to zdrowie, ale żeby wykazać się w sportowych rozgrywkach, potrzebne jest odpowiednie miejsce. Takowe jest w Rawie Mazowieckiej. Na początku grudnia oddano do użytku halę sportową, której remont i modernizację wsparły Fundusze Europejskie.

Zmiany, zmiany…

Wysłużona już hala przeszła trwający półtora roku kapitalny remont obejmujący przebudowę i modernizację. Dzięki dofinansowaniu z Funduszy Europejskich zamontowano m.in. nowe instalacje, wyremontowano szatnie, łazienki, ściany i dach. W hali „Tatar” obniżono także podłogi, dzięki czemu obiekt jest w pełni dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Teren przeszedł również termomodernizację. Wymiana oświetlenia oraz montaż instalacji fotowoltaicznych przyczynia się do ograniczenia  emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Co z kolei wpływa pozytywnie na jakość powietrza i niższe koszty utrzymania hali. Koszt inwestycji to blisko 7 milionów złotych.

Wyjątkowe miejsce na mapie Rawy Mazowieckiej

Hala sportowa „Tatar” została wybudowana 40 lat temu, w 1981 roku jako jeden z obiektów Ośrodka Sportu i Rekreacji im. Haliny Konopackiej w Rawie Mazowieckiej. W skład OSiR wchodzi m.in. przystań wodna, stadion oraz kąpielisko. Hala „Tatar” wraz z zapleczem sportowo-rekreacyjnym (szatnie, siłownia, sauna) to obszar o powierzchni 950 metrów kwadratowych. Teren hali obejmuje też dwa korty tenisowe, dwa boiska do plażowej piłki siatkowej oraz dwa wielofunkcyjne boiska zewnętrzne. Z funkcjonalności hali korzystają nie tylko mieszkańcy Rawy Mazowieckiej, ale także Skierniewic i Łodzi. Dzięki modernizacji wspartej przez Fundusze Europejskie mogą cieszyć się oni nowoczesnym i w pełni wyposażonym miejscem do rozwijania sportowych pasji. Już w czasie uroczystego otwarcia, w hali odbyły się pierwsze zawody sportowe – VIII Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza. To wydarzenie to tylko przedsmak tego, co będzie się tu działo na co dzień!

 

 Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:

  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
  • instagram

 

 

ciag feprreg rrp wl ueefsi 01

 Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego

 

 
Top