Aktywni zawodowo rodzice z nianią pod rękę - dotacja na zatrudnienie opieki do dziecka

Data publikacji: 28.12.2022 r.

BLOG NAGLOWEK 08 12 22 2 2
Aktywni zawodowo rodzice z nianią pod rękę - dotacja na zatrudnienie opieki do dziecka

 

W ramach działalności Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego, realizowany jest projekt „Aktywni zawodowo rodzice z nianią pod rękę”, będący elementem kampanii wspierającej rodziców, którzy chcą szybko powrócić na rynek pracy po narodzinach potomka. Wartość projektu realizowanego przez ŁARR wynosi 939 950 zł, z kolei projekt uzyskał dofinansowanie z Funduszy Europejskich w wysokości 798 957,50 zł.

Wsparcie dla rodziców

Projekt ma na celu wesprzeć rodziców, którzy posiadają maksymalnie 3-letnie dziecko i chcą wrócić na rynek pracy. W tym celu możliwe jest pozyskanie dofinansowania, które umożliwia zatrudnienie opieki dla swojego dziecka. W ramach projektu można zatrudnić zarówno profesjonalną nianię lub zaoferować wynagrodzenie dla sąsiadów czy członków rodziny, którzy deklarują się objąć opieką dziecko. Dzięki takiemu działaniu rodzic bez obaw o swoje dziecko, może powrócić na rynek pracy i skupić się również na rozwoju kariery.

Cel projektu „Aktywni zawodowo rodzice z nianią pod rękę”

Projekt jest odpowiedzią na potrzeby rodziców, zamieszkujących szczególnie te regiony woj. łódzkiego, w których jest słabo rozwinięta opieka dla rodzin z bardzo młodymi dziećmi, tj. tam gdzie nie ma na przykład żłobka bądź tam, gdzie opieka dla najmłodszych jest bardzo słabo rozwinięta. Szybki powrót na rynek pracy obojga rodziców, pozwala na zapewnienie nie tylko dziecku, ale całej rodzinie lepszego stanu materialnego poprzez rozwój zawodowy. Projektem objęci mogą też być samotni rodzice.

Zasady projektu realizowanego przez ŁARR

Projekt zakłada, że rodzicom, zatrudniającym nianię na podstawie umowy uaktywniającej, zostanie wypłacona refundacja poniesionych kosztów. Maksymalny okres, przez jaki można pobierać wspomnianą refundację to 10 miesięcy. Dofinansowanie przyznawane jest rodzicom, posiadającym dziecko do 3. roku życia. Refundacja pokrywa 80% całych kosztów, przy czym kwota nie możne przekroczyć:

  • Styczeń – Czerwiec 2023 – 2706,40 zł
  • Lipiec – Październik 2023 – 2760 zł.

Grupy docelowe objęte dofinansowaniem

Omawianym wsparciem zostanie objętych 20 osób pracujących, zamieszkujących powiaty:

  • brzeziński,
  • łaski,
  • rawski,
  • wieluński.

Programem zostanie objętych 15 kobiet i 5 mężczyzn, sprawujących opiekę nad dziećmi w wieku do 3 lat.

Ten projekt to nieodzowna pomoc dla każdego rodzica, który chce wrócić do życia zawodowego, a jednocześnie zadbać o zapewnienie jak najlepszej opieki swojemu potomkowi. Rekrutacja na dołączenie do tego projektu wystartowała 8 grudnia 2022 roku o godzinie 12:00. Na realizację projektu przyjęto okres od 1 grudnia 2022 roku do 31 października 2023 roku. Z kolei okres wsparcia, jakim zostaną objęci rodzice to 2 stycznia 2023 r. do 31 października 2023 r. Po więcej informacji, zapraszamy na stronę internetową Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

 

 Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:

  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
  • instagram

 

 

ciag feprreg rrp wl ueefsi 01

 Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego

 

 
Top