Odwiedź Krainę Świętego Mikołaja w Kołacinku!

Data publikacji: 01.12.2022 r.

BLOG NAGLOWEK 01 12 22 1
Odwiedź Krainę Świętego Mikołaja w Kołacinku!

 

Kołacinek to niewielka miejscowość w województwie łódzkim, która w sezonie świątecznym zmienia się w Krainę Świętego Mikołaja. Jest to miejsce, w którym można poczuć bożonarodzeniową magię, co z pewnością docenią szczególnie dzieci! Czeka na nie moc atrakcji, począwszy od możliwości odwiedzenia chatki Świętego Mikołaja, poprzez spacer Bajkową Ścieżką, kończąc z kolei na wizycie w Młynie do mielenia złych postępków. Nie tylko dzieci jednak poczują świąteczną atmosferę, a także dorośli! Zachęcamy każdego do odwiedzenia polskiej Krainy Świętego Mikołaja w Kołacinku.

W Krainie Świętego Mikołaja nie sposób się nudzić!

Miejsce to jest nie tylko piękne ale oferuje też moc atrakcji. Obowiązkową atrakcją, którą trzeba odwiedzić jest Dom Świętego Mikołaja. Można nie tylko zobaczyć, jak mieszka Święty Mikołaj, kiedy jest w Polsce, ale nawet uścisnąć mu rękę i opowiedzieć o swoich marzeniach. Z pewnością takie spotkanie przyniesienie wiele radości każdemu dziecku! W tym roku została otwarta też zupełnie nowa atrakcja – wystawa edukacyjno-świąteczna „Świat Lodu”. Dzięki niej zarówno dorośli, jak i dzieci mogą dowiedzieć się więcej o tym, jak wyglądał świat w plejstocenie, nazywanym też epoką lodowcową.

Na odwiedzających czeka też możliwość przespacerowania się Bajkową Ścieżką, na której można spotkać wiele znanych postaci bajkowych z filmów, książek oraz baśni! Będzie czekać tutaj nie tylko Święty Mikołaj, ale też Królewna Śnieżka, krasnoludki, Jaś i Małgosia czy Baba Jaga.

Dla tych, którzy mają co nieco za uszami, dostępny jest specjalny Młyn do mielenia złych postępków. Dzieci oraz dorośli, by pozbyć się złych uczynków, wystarczy, że wpiszą je na kartce, a następnie wrzucą do młyna i… gotowe! Po tym jak odwiedziłeś Młyn do mielenia złych postępków, możesz bez strachu oczekiwać na prezent od Świętego Mikołaja – na pewno nie znajdziesz w nim rózgi.

Jeśli chcesz, by Twoje dziecko poczuło prawdziwą magię świąt, zabierz go do Świętego Mikołaja, który podaruje maluchowi prezent. Dostać prezent prosto z rąk Świętego Mikołaja? To wspomnienie na pewno na długo pozostanie w pamięci Twojego dziecka! Inną atrakcją jest z kolei Mikołajowy wór pełen niespodzianek. To zabawa, która polega na tym, że dzieci wbiegają do ogromnego worka z prezentami od Świętego Mikołaja i same sobie biorą upominki. A w nich… niespodzianki!

A tym, co wciąż mało atrakcji, w Krainie Świętego Mikołaja można zobaczyć przepiękną szopkę bożonarodzeniową, odwiedzić Mennicę Świętego Mikołaja, w której wymienisz złotówki na śnieżynki czy zobaczyć interaktywną makietę „Alpejskiego miasteczka”, przez którą przejeżdża zabytkowa kolejka. Jak więc widać, z takimi atrakcjami żadne dziecko i żaden dorosły nie będzie się nudzić.

Wybierz się do Krainy Świętego Mikołaja w Kołacinku

Park rozrywki otwarty jest dla odwiedzających 3, 4, 10 i 11 grudnia 2022 roku, w godzinach 10:00-18:00. Cena biletu normalnego to 64 zł, bilet ulgowy kosztuje 59 zł (dla dzieci 2-16 lat, emerytów, rencistów, osób niepełnosprawnych i opiekunów). Dzieci do 2. roku życia wchodzą do Krainy Świętego

Mikołaja za darmo. Dodatkowo istnieje możliwość wykupienia Pakietu Atrakcji dla dziecka za 39 zł. Taki pakiet obejmuje:

· Mennicę Świętego Mikołaja,

· Młyn do mielenia złych postępków,

· Mikołajowy wór pełen niespodzianek.

Do odwiedzin parku zapraszamy też grupy zorganizowane, dla których przygotowane zostały specjalne programy. W takim przypadku cena od osoby uzależniona jest od wybranego programu. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie internetowej Krainy Świętego Mikołaja w Kołacinku.

Fundusze Europejskie w świątecznym duchu

Do budowy parku rozrywki, w którym co roku otwierana jest Kraina Świętego Mikołaja, przyczyniło się dofinansowanie z Funduszy Europejskich w wysokości 135 031,75 zł. Co więcej, park rozrywki służy w pozostałą część roku jako Dinopark. Wtedy dzieci i dorośli mogą poczuć się jak w dzikiej, jurajskiej dżungli sprzed milionów lat i dowiedzieć się nieco więcej o wielkich gadach, które niegdyś żyły na Ziemi.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzin Parku Rozrywki w Kołacinku, który przyniesie wiele radości zarówno dziecku, jak i każdemu dorosłemu. W tym miejscu, zimą można poczuć świąteczną magię, a przede wszystkim bardzo miło spędzić czas z rodziną czy przyjaciółmi. Takie inicjatywy w ramach dofinansowania z Funduszy Europejskich, serdecznie doceniamy.

 

 Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:

  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
  • instagram

 

 

ciag feprreg rrp wl ueefsi 01

 Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego

 

 
Top