Tomaszów Mazowiecki miastem przyjaznym dzieciom. Świetlica oficjalnie otwarta!

Data publikacji: 25.11.2022 r.

BLOG NAGLOWEK 23 11 2022 1
Tomaszów Mazowiecki miastem przyjaznym dzieciom. Świetlica oficjalnie otwarta!

 

Tym razem Fundusze Europejskie wyszły naprzeciw potrzebom rodziców i dzieci! W Tomaszowe Mazowieckim uruchomiono Ośrodek Wsparcia Dzieci i Młodzieży. Świetlica zapewni niezbędną opiekę zarówno maluchom, starszakom, jak i młodzieży szkolnej. Jest to miejsce, w którym można w spokoju odrobić zadania domowe czy pouczyć się na lekcje. Dodatkowo w Ośrodku organizowane będą zajęcia informatyczne, językowe i wiele innych. W planach są też jednodniowe wycieczki! Jest to więc prawdziwa gratka dla dzieci i młodzieży z Tomaszowa Mazowieckiego.

Tomaszów Mazowiecki z sercem na dłoni dla dzieci

Nie ulega wątpliwości, że dzieci i młodzież to przyszłość, a w przyszłość zawsze warto dobrze zainwestować. W tym celu, w ramach Funduszy Europejskich, powstał Ośrodek Wsparcia Dzieci i Młodzieży. To świetlica służąca przede wszystkim młodym ludziom. W ramach jej działalności dzieci i młodzież szkolna, mogą odrobić w spokoju zadania domowe, a także pouczyć się na przyszłe zajęcia. W planach działalności ośrodka jest organizacja wszelkiego rodzaju zajęć, m.in. warsztatów językowych, informatycznych czy rozwijających jeszcze wiele innych kompetencji niezbędnych młodym ludziom. Na dzieci i młodzież czeka też okazja do wzięcia udziału w jednodniowych wycieczkach!

Przestrzeń przyjazna dzieciom i młodzieży

Ośrodek Wsparcia Dzieci i Młodzieży powstał w kamienicy, w miejscu gdzie wcześniej znajdował się sklep zoologiczny. Odremontowana przestrzeń zmieniła się nie do poznania! Obiekt prezentuje się przyjaźnie, a każde dziecko oraz każdy nastolatek będzie mógł się tutaj poczuć jak w domu. W tym miejscu młodzi ludzie nie tylko będą mogli odrobić lekcje (a zarazem skorzystać z pomocy pracujących w ośrodku opiekunów), pouczyć się na zajęcia, ale też skorzystać z pomocy tutejszego psychologa. Projekt skierowany jest w głównej mierze do rodzin zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym. Ma na celu nie tylko wspierać rozwój kompetencji młodych ludzi, ale też wspomóc ich integrację.

…a to wszystko dzięki Funduszom Europejskim!

Nie byłoby możliwe stworzenie takiej świetlicy, gdyby nie finansowanie z Funduszy Europejskich. W tym celu pozyskano prawie 1 000 000 zł! Placówka może w jednym czasie pomieścić 30 dzieci, a samym programem wsparcia może być objętych nawet ich 100!  Oficjalne, uroczyste otwarcie Ośrodka Wsparcia Dzieci i Młodzieży nastąpiło 19 listopada. Wydarzenie to było też doskonałą okazją do odsłonięcia pamiątkowej tablicy „Tomaszów miasto przyjazne prawom dziecka”.

Wydarzenie zostało zwieńczone koncertem zespołu Golec Orkiestra.

 

 Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:

  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
  • instagram

 

 

ciag feprreg rrp wl ueefsi 01

 Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego

 

 
Top