Rozwijaj swoje kompetencje! Sprawdź ofertę szkoleń zawodowych i staży.

Data publikacji: 18.11.2022 r.

BLOG NAGLOWEK 16 11 2022 2
Rozwijaj swoje kompetencje! Sprawdź ofertę szkoleń zawodowych i staży.

 

Edukacja nie kończy się wraz z formalnym zakończeniem obowiązku nauki, który w Polsce trwa do osiemnastego roku życia. Uczymy się przez całe życie – przez doświadczenia, umiejętności, które zdobywamy oraz różne kursy czy szkolenia, w które sami inwestujemy. Ciągły rozwój jest ważny szczególnie teraz, kiedy rynek pracy zmienia się dynamicznie. W zdobyciu określonych kwalifikacji może pomóc oferta Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Łodzi.

Zdobądź doświadczenie i wymarzoną pracę

Zakończenie edukacji nie musi oznaczać zakończenia nauki! Wręcz przeciwnie – to czas, kiedy w końcu możemy iść w takim kierunku, który nam odpowiada. Bez presji i ocen. Możemy także zmieniać swoje zainteresowania i sięgać po niezauważone wcześniej możliwości. Umiejętność dostosowania się do nowych okoliczności jest bardzo cenna w obecnym świecie. Prognozy analityków przewidują, że ponad 60% dzieci, które urodziły się po 2007 roku, będzie pracowało w zawodach, które jeszcze nie istnieją!

Podnoszenie kwalifikacji oraz elastyczność w podejmowaniu zatrudnienia daje szanse na lepszą pracę, a co często za tym idzie – lepszy poziom życia. Nie trzeba inwestować w drogie kursy czy szkoły. Z pomocą przychodzi Wojewódzki Urząd Pracy, który dzięki wsparciu Funduszy Europejskich prowadzi projekty służące podnoszeniu kwalifikacji mieszkańców Łodzi.

Proponowane szkolenia i staże skierowane są m.in. do osób:

- po 29 roku życia,

- bezrobotnych i biernych zawodowo,

- o niskich kwalifikacjach,

- z niepełnosprawnością.

W ramach projektów można otrzymać wsparcie takie jak:

- pośrednictwo pracy,

- szkolenia zawodowe,

- staż,

- trening kompetencji społecznych i zawodowych,

- egzaminy kwalifikacyjne.

To szansa dla tych, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności, zdobyć doświadczenie lub tych, którzy szukają motywacji i swojej drogi zawodowej.

Pełna oferta Wojewódzkiego Urzędu Pracy oraz szczegóły dotyczące szkoleń i staży dostępne są na stronie internetowej: www.wuplodz.praca.gov.pl.

 

 Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:

  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
  • instagram

 

 

ciag feprreg rrp wl ueefsi 01

 Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego

 

 
Top