II Jarmark Bożonarodzeniowy - „Świąteczna Opowieść u Cystersów” w Sulejowie

Data publikacji: 03.11.2022 r.

BLOG NAGLOWEK 04 11 2022
II Jarmark Bożonarodzeniowy - „Świąteczna Opowieść u Cystersów” w Sulejowie

 

W grudniowy weekend 10 i 11 grudnia w Hotelu Podklasztorze w Sulejowie odbędzie się II Jarmark Bożonarodzeniowy - „Świąteczna Opowieść u Cystersów”. To znakomita okazja, aby spędzić wyjątkowe chwile w tym wyjątkowym miejscu. Hotel Podklasztorze mieści się, bowiem w XII-wiecznym Opactwie Cystersów. Jest to perła architektury romańskiej, która jest jednym z najlepiej z zachowanych zespołów cysterskich w Europie.

I w takim właśnie miejscu organizatorzy zaplanowali jedyne takie wydarzenie województwie łódzkim. XII-wieczne Opactwo Cystersów 10 i 11 grudnia 2022 roku po raz drugi stanie się bajkową scenografią dla przygotowanych atrakcji dla dzieci i dorosłych.

W sobotę 10 grudnia zaplanowano wizytę Świętego Mikołaja, wspólne kolędowanie i czytanie świątecznych baśni, ubieranie ogromniej choinki oraz bicie rekordu Polski w gotowaniu największej w Polsce kapusty wigilijnej.

W ten wyjątkowy dzień należy również bacznie zerkać w niebo, ponieważ zaplanowano lot paralotnią Mikołaja nad hotelem. Pozostając przy niebie, będzie to też okazja pooglądać gwiazdy przez teleskop. Gdyby ktoś chciał się ogrzać, będzie mógł to zrobić przy ognisku, gdzie odbywać się będzie kino plenerowe. A dla lubiących ekstremalne doznania – Świąteczne Morsowanie.

Oczywiście Jarmark Bożonarodzeniowy nie mógłby się odbyć bez tradycyjnych stoisk z wyrobami regionalnymi, rękodziełem i gastronomią. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Niedziela 11 grudnia to spokojniejszy dzień jarmarku w przyklasztornym hotelu. W programie dla najmłodszych uczestników jarmarku przewidziano wizytę Świętego Mikołaja, zabawy z Leo Rozrabiaką oraz zabawy i warsztaty. Rodzice w tym czasie będą mogli skorzystać ze specjalnej strefy Chillout’u.

Na Jarmarku Bożonarodzeniowym - „Świąteczna Opowieść u Cystersów” będzie można także zobaczyć rozświetlone Miasteczko Świąteczne, Szopkę Bożonarodzeniową, Zimowy Ogród, namiot Tipi oraz sanie Świętego Mikołaja.

Ważnym elementem tego wydarzenia jest zbiórka dla Patryka Wysmyka walczącego z nowotworem. Organizatorzy na ten cel przekażą cześć dochodu oraz będą prowadzić licytacje na leczenie chłopca.

Zapraszamy!

Rozwój Hotelu Podklasztorze zlokalizowanego w zespole klasztornym opactwa cysterskiego w Sulejowie był możliwy dzięki dofinansowaniu z Funduszy Europejskich. To dzięki pozyskanym środkom obiekt, który jest wpisany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na listę Pomników Historii mógł rozwinąć swoja ofertę i wzbogacić regionalny potencjał kulturowy Doliny Pilicy.

Współogranizatorami wydarzenia są: 

Urząd Miasta Sulejów

Stowarzyszenie Rzeki Doliny Pilicy

Patronem wydarzenia jest: 

Starosta Powiatu Piotrkowskiego

 

 Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:

  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
  • instagram

 

 

ciag feprreg rrp wl ueefsi 01

 Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego

 

 
Top