NAGRODY DLA POWIATU WIERUSZOWSKIEGO!

Data publikacji: 28.10.2022 r.

BLOG NAGLOWEK 27 10 2022 2
NAGRODY DLA POWIATU WIERUSZOWSKIEGO!

 

Modernizacje i pozytywne zmiany przeprowadzone w województwie łódzkim zostały zauważone w tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.”. W finale znalazł się projekt powiatu wieruszowskiego „Pasywny budynek użyteczności publicznej przeznaczony na cele dydaktyczne Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej ul. Szkolna 1-3  w Wieruszowie”.

O konkursie

Cieszymy się, że możemy poinformować o kolejnym sukcesie w województwie łódzkim! Tym razem mowa o powiecie wieruszowskim, który otrzymał  dwie nagrody w kategorii „Budownictwo niskoemisyjne + Odnawialne Źródła Energii”: Nagrodę Związku Powiatów Polskich oraz Nagrodę Ministerstwa Rozwoju i Technologii.

Konkurs „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku” nieprzerwanie od 26 lat nagradza realizacje, które charakteryzują się nowoczesnością, wysoką jakością oraz wykorzystaniem najnowszych technik. Ideą akcji jest promocja i wspieranie działań, które ratują obiekty i budowle dziedzictwa narodowego. Konkurs promuje także modernizację obiektów, które dzięki rozbudowie zyskały nowy wymiar użytkowy i estetyczny. Z roku na rok przybywa zgłoszeń, które liczone są już w tysiącach. 

Nagrodę w imieniu powiatu odebrał Starosta Wieruszowski Stefan Pietras wraz z przedstawicielem  wykonawcy Grupa Ekoenergia Sp. z o.o. Prezesem Zarządu Andrzejem Szewczykiem.

Wyjątkowy projekt

Głównym celem modernizacji była poprawa jakości powietrza na terenie powiatu wieruszowskiego. Dzięki pracom remontowym budynek, w którym znajdują się: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica oraz Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna spełnia teraz wymogi budynku pasywnego. Do jego modernizacji użyto materiałów o wysokiej jakości i doskonałych współczynnikach przenikania ciepła. Zadbano także o wysoką szczelność, która wpływa teraz na niskie koszty eksploatacji. Wzięto pod uwagę również okna. Największe znajdują się od strony południowej, co pozytywnie wpływa na naturalne oświetlenie pomieszczeń.

O sukcesie projektu mówi także certyfikat potwierdzający pasywność budynku. Dzięki tym zmianom uczniowie oraz nauczyciele mogą cieszyć się komfortem cieplnym przez cały rok, a wszyscy mieszkańcy powiatu wieruszowskiego – czystszym powietrzem.

Okres realizacji: 19.01.2018 r. – 30.06.2021 r.

Wartość projektu: 10 224 791,27 zł

Dofinansowanie: 5 879 748,96 zł

Wkład własny: 4 345 042,31 zł

 

 Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:

  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
  • instagram

 

 

ciag feprreg rrp wl ueefsi 01

 Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego

 

 
Top