ŁOWICKIE PRZEDSZKOLA WYRÓWNUJĄ SZANSE EDUKACYJNE DZIĘKI FUNDUSZOM EUROPEJSKIM

Data publikacji: 07.09.2022 r.

BLOG NAGLOWEK 08 09 2022 1
ŁOWICKIE PRZEDSZKOLA WYRÓWNUJĄ SZANSE EDUKACYJNE DZIĘKI FUNDUSZOM EUROPEJSKIM

 

W trzech placówkach przedszkolnych na terenie Łowicza od 1 września jest realizowany projekt „Łowicka integracja to wysokiej jakości edukacja”, który ma na celu wyrównanie szans edukacyjnych i rozwojowych dzieci.

Projekt otrzymał dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Edukacja dla najmłodszych

Przedszkole nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi „Jaś i Małgosia”, Przedszkole nr 3 „Pszczółka Maja” oraz Przedszkole nr 1 „Stokrotka” to łowickie placówki, które zostały objęte projektem „Łowicka integracja to wysokiej jakości edukacja”. W ramach tej inwestycji, każde przedszkole mogło rozszerzyć swoją ofertę edukacyjną o organizację dodatkowych zajęć, które są kluczowe w wyrównywaniu szans edukacyjnych wśród dzieci uczęszczających do placówek. Projekt unijny umożliwił także powiększenie bazy dydaktycznej przedszkoli i zakup specjalistycznego sprzętu, materiałów i pomocy dydaktycznych, które są istotnymi narzędziami pomagającymi wyrównać poziom nauczania w łowickich placówkach.

Projekt „Łowicka integracja to wysokiej jakości edukacja” zakłada również organizację specjalistycznych kursów i szkoleń dla nauczycieli, które umożliwią doskonalenie kompetencji niezbędnych do pracy z dziećmi, w tym dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Pomoc Funduszy Europejskich

Głównym celem projektu jest wyrównanie szans edukacyjnych i rozwojowych podopiecznych z łowickich przedszkoli, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Projekt ma zostać zrealizowany w okresie od 1 sierpnia 2022 roku do 30 czerwca 2023 roku, a dodatkowe zajęcia dla dzieci potrwają od 1 września 2022 roku do 30 maja 2023 roku.

Całkowita wartość projektu „Łowicka integracja to wysokiej jakości edukacja” wyniosła 599 948,75 złotych, a 509 903,75 złotych zostało dofinansowanych z Funduszy Europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

 

 Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:

  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
  • instagram

 

 

ciag feprreg rrp wl ueefsi 01

 Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego

 

 
Top