DOFINANSOWANIE NA ROZPOCZĘCIE DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ DLA OSÓB 18-29 LAT

Data publikacji: 26.08.2022 r.

BLOG NAGLOWEK 26 08 2022 copy
DOFINANSOWANIE NA ROZPOCZĘCIE DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ DLA OSÓB 18-29 LAT

 

Fundacja AKME realizuje na terenie Łodzi kolejny projekt dotacyjny, w ramach którego osoby od 18 do 29 roku życia mogą uzyskać dofinansowanie na założenie działalności gospodarczej. „Akademia Przedsiębiorczości w Subregionie: Miasto Łódź” ma na celu objęcie wsparciem 40 osób biernych zawodowo oraz osób bezrobotnych z subregionu Miasto Łódź województwa łódzkiego.

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Szansa dla młodych przedsiębiorców

W projekcie realizowanym przez Fundację AKME mogą wziąć udział osoby bezrobotne lub bierne zawodowo w wieku 18-29 lat, które są zainteresowane otwarciem własnej działalności gospodarczej i zamieszkują lub uczą się na terenie obszaru całego subregionu Miasta Łódź w województwie łódzkim.

W ramach projektu, 40 uczestników zostanie objętych wsparciem szkoleniowym grupowym oraz indywidualnym z zakresu zakładania oraz prowadzenia działalności gospodarczej. Na otwarcie własnej działalności każdy z uczestników projektu otrzyma bezzwrotną dotację w wysokości 23 050,00 złotych, a także wsparcie pomostowe w wysokości 2 800,00 złotych miesięcznie przez pierwsze 6 miesięcy funkcjonowania nowo założonej działalności gospodarczej. Jest to więc wspaniała szansa dla wszystkich młodych bezrobotnych, którzy chcą rozwinąć swoją karierę w województwie łódzkim zakładając własną firmę.

Zgłoszenia do projektu

Aby wziąć udział w projekcie „Akademia Przedsiębiorczości w Subregionie: Miasto Łódź”, należy wypełnić dokumenty rekrutacyjne, które są dostępne na stronie internetowej projektu fundacja-akme.pl lub w łódzkim Biurze Fundacji AKME znajdującym się przy ul. Piwnej 12.

Szczegółowe informacje o projekcie można znaleźć na stronie internetowej https://fundacja-akme.pl/akademia-przedsiebiorczosci-w-subregionie-miasto-lodz/.

Całkowita wartość projektu „Akademia Przedsiębiorczości w Subregionie: Miasto Łódź” wynosi 2 046 141,60 złotych, z czego 2 023 534,52 złotych zostało dofinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

 Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:

  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
  • instagram

 

 

ciag feprreg rrp wl ueefsi 01

 Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego

 

 
Top