NOWA SKATEPLAZA W ŁĘCZYCY MIEJSCEM AKTYWNEGO WYPOCZYNKU DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Data publikacji: 14.07.2022 r.

BLOG NAGLOWEK NOWA SKATEPLAZA
NOWA SKATEPLAZA W ŁĘCZYCY MIEJSCEM AKTYWNEGO WYPOCZYNKU DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

 

W niezagospodarowanej części łęczyckiego Parku Miejskiego powstaje skateplaza, która już niedługo zostanie oddana do użytku wszystkim miłośnikom rowerów, rolek, hulajnóg i deskorolek. Jest to drugi tego rodzaju obiekt w mieście – pierwszy pumptrack znajduje się przy Zalewach i cieszy się dużą popularnością wśród dzieci i młodzieży, szczególnie w okresie letnim. Skateplaza powstaje dzięki wsparciu z Funduszy Europejskich, które aktywnie przyczyniają się do poprawy jakości życia mieszkańców województwa łódzkiego.

Tor przeszkód

Skateplaza to rekreacyjny obiekt małej architektury, przeznaczony do jazdy na deskorolce, rolkach, hulajnogach, czy BMX-ach. Ten sztucznie powstały rodzaj skateparku jest przeznaczony do street skatingu i posiada „naturalne” przeszkody w postaci elementów znajdujących się na ulicach, takich jak murki, schody, czy podjazdy. Jazda po skateplazie jest wspaniałym treningiem sprawności ruchowej, który wyrabia u jeżdżących kondycję, refleks, a także zmysł równowagi.
Tor przeszkód, który powstaje w starej części Parku Miejskiego, ma na celu zachęcić dzieci oraz młodzież do spędzania czasu w aktywny sposób. Okres wakacyjny jest idealnym momentem na różnego rodzaju zabawy na świeżym powietrzu, a powstający drugi pumptrack wraz z obszarem skateplazy w Łęczycy jest kolejnym idealnym miejscem do aktywności pod chmurką.
Budowa skateplazy w niezagospodarowanej dotychczas części Parku Miejskiego jest też świetną okazją na rewitalizację tego obszaru. Kolejne atrakcje na terenie łęczyckiego parku rozwiną jego pełen potencjał i pomogą przyciągnąć mieszkańców na spokojny wypoczynek na łonie natury. Spacery, czytanie książki na ławce, czy zabawa na nowej skateplazie to tylko niektóre z form odpoczynku na obszarze Parku Miejskiego – każdy więc znajdzie coś dla siebie.

Wsparcie dotacji unijnych

Skateplaza powstaje w ramach realizacji zadania współfinansowanego z Funduszy Europejskich pn. „Podniesienie atrakcyjności infrastruktury turystycznej Miasta Łęczyca”. Głównym celem projektu jest przygotowanie na terenie miasta oferty turystycznej, która wykorzysta walory przyrodnicze i kulturowe regionu. W ramach projektu dofinansowanego ze środków unijnych zagospodarowano także tereny zalewów oraz wybudowano altanę taneczno-koncertową.
Nowa skateplaza pomaga rozszerzyć infrastrukturę wypoczynku i rekreacji Łęczycy w zakresie infrastruktury rowerowej, rolkowej, deskorolkowej i hulajnogowej. Na ten cel miasto otrzymało dofinansowanie w wysokości 85% kosztów kwalifikowalnych. Koszt całej inwestycji wynosi natomiast 774 900 złotych. Projekt jest współfinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego.

 

 Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:

  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
  • instagram

 

 

ciag feprreg rrp wl ueefsi 01

 Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego

 

 
Top