ZALEW JEZIORSKO GOŚCI II TARGI ODNAWIALNYCH ŹRÓDEŁ ENERGII „SUN AIR COOPERATION”

Data publikacji: 07.07.2022 r.

BLOG NAGLOWEK 06 07 2022 1
ZALEW JEZIORSKO GOŚCI II TARGI ODNAWIALNYCH ŹRÓDEŁ ENERGII „SUN AIR COOPERATION”

 

W najbliższy weekend (9-10 lipca 2022 roku) port jachtowy Jeziorsko będzie gospodarzem drugiej edycji Targów Odnawialnych Źródeł Energii „SUN AIR COOPERATION” – Jeziorsko Naturalnie. Uczestnicy wydarzenia, organizowanego we współpracy z Funduszami Europejskimi, będą mogli bezpłatnie wziąć udział w wykładach, pokazach nowych technologii, panelach dyskusyjnych, warsztatach oraz koncertach. Podczas Targów nad zalewem odbędą się także XXVI Regaty o "Błękitną Wstęgę Zalewu Jeziorsko".

Targi Odnawialnych Źródeł Energii „SUN AIR COOPERATION” już drugi raz odbywają się w Ostrowie Warckim. Pierwsza odsłona wydarzenia miała miejsce w 2019 roku. Dotacje unijne razem z gminą Warta dbają w ten sposób o przyszłość regionu i stawiają na popularyzację odnawialnych źródeł energii w Łódzkiem.

Program Targów

Głównym celem Targów jest pokazanie nowych dróg rozwoju energetyki i odnawialnych źródeł energii. W trakcie wydarzenia organizatorzy przewidują prezentacje urządzeń technologii opartych na niszach specjalizacyjnych województwa łódzkiego. Uczestnicy imprezy będą mogli zapoznać się z branżami takimi jak:
- odnawialne źródła energii w budownictwie,
- metody zarządzania energią,
- wykorzystanie energii odnawialnej w jachtach, łodziach, rowerach, samochodach,
- układy typu machine learning (uczące się urządzenia),
- zastosowanie odnawialnych źródeł energii w AGD,
- wykorzystanie odnawialnych źródeł energii w turystyce,
- magazynowanie energii,
- wykorzystanie ogniw paliwowych w pojazdach, jachtach.
W programie Targów przewidziane są również warsztaty, które mają na celu połączenie pionierów i innowatorów z różnych branż i dziedzin, panele dyskusyjne, a także prelekcje specjalistów z dziedziny energetyki oraz odnawialnych źródeł energii. Jak zapewniają organizatorzy, uczestnicy będą mogli również skorzystać z jazd próbnych elektrycznymi hulajnogami, rowerami oraz autami. Udział w wydarzeniu jest skierowany nie tylko do specjalistów czy przedsiębiorców, ale także do wszystkich mieszkańców regionu zainteresowanych szeroko rozumianą energią odnawialną. Wstęp na Targi jest bezpłatny.
Dokładny plan imprezy można znaleźć na facebookowym wydarzeniu oraz na stronie internetowej Targów Odnawialnych Źródeł Energii „SUN AIR COOPERATION”: http://www.targioze.gimwarta.pl/index.php/pl/targi-oze/targi-oze-2022.

Wydarzenia towarzyszące

XXVI regaty o "Błękitną Wstęgę Zalewu Jeziorsko" to główna impreza towarzysząca Targom Odnawialnych Źródeł Energii, w której można podziwiać żeglarskie zmagania lub wziąć aktywny udział i dać sobie szansę na wygraną. Głównym organizatorem wyścigów na wodzie jest Klub Turystyki Wodnej Warta. Regaty na Zalewie Jeziorsko to widowiskowe wydarzenie, które można także obserwować z brzegu i kibicować ścigającym się drużynom.
Kolejną sportową atrakcją weekendu z Targami Odnawialnych Źródeł Energii będzie XIX Warcki Turniej Plażowej Piłki Siatkowej w kategoriach open oraz żeński. Start już o godz. 9:00 w sobotę 9 lipca. Zapisy już trwają! Więcej informacji dla zainteresowanych znajduje się na facebookowym wydarzeniu Targów.
Na imprezie w porcie jachtowym Jeziorsko nie zabraknie także sceny muzycznej i kabaretowej. Już w sobotę 9 lipca wszyscy uczestnicy Targów będą mogli posłuchać koncertów Papa D oraz Kombii, natomiast w niedzielę 10 lipca dobrą zabawę oraz muzykę na żywo zapewni odpowiednio występ Kabaretu Koń Polski i koncert zespołu Weekend. Imprezę uświetnią również występy artystyczne podopiecznych Warckiego Centrum Kultury.
Serdecznie zapraszamy do Ostrowa Warckiego już 9 i 10 lipca!
Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego WŁ na lata 2014-2020.

 

 Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:

  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
  • instagram

 

 

ciag feprreg rrp wl ueefsi 01

 Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego

 

 
Top