MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ RYCERSKI W ŁĘCZYCY WRACA PO DWÓCH LATACH W WIELKIM STYLU

Data publikacji: 07.07.2022 r.

BLOG NAGLOWEK 06 07 2022 2
MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ RYCERSKI W ŁĘCZYCY WRACA PO DWÓCH LATACH W WIELKIM STYLU

 

Już 9 i 10 lipca na Zamku Królewskim w Łęczycy odbędzie się XXII Międzynarodowy Turniej Rycerski – nie lada gratka dla wszystkich miłośników średniowiecznych klimatów. To kolejna odsłona wydarzenia, które szczyci się ponad dwudziestoletnią tradycją i co roku przyciąga tłumy pasjonatów historii. Tegoroczna edycja imprezy wraca po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią.

Historia Turnieju rozpoczęła się w maju 1998 roku, gdy po raz pierwszy wszyscy miłośnicy rekonstrukcji historycznych zebrali się na Zamku Królewskim w Łęczycy. To cykliczne wydarzenie jest wspaniałą celebracją średniowiecznej kultury, w której co roku biorą udział goście z Polski i całego świata.

Atrakcje Turnieju

Podczas XXII edycji Turnieju na wszystkich uczestników wydarzenia czeka mnóstwo atrakcji. Członkowie najlepszych grup rekonstrukcji historycznej oraz znamienici rycerze uświetnią imprezę swoją obecnością i zaprezentują najwyższej jakości kunszt. W tym roku podczas Międzynarodowego Turnieju Rycerskiego odbędą się m.in. konne popisy kaskaderskie, pojedynki rycerzy ciężkozbrojnych w szrankach, pokazy ptaków drapieżnych, walki rycerzy pieszych i pojedynki szermiercze, pokazy z użyciem broni palnej, a także łucznictwo konne i piesze. Nie jest więc zaskoczeniem, że Turniej każdego roku przyciąga tłumy mieszkańców z regionu i okolic. To wspaniałe wydarzenie może zaciekawić nie tylko pasjonatów rekonstrukcji historycznych, ale także wszystkich interesujących się średniowieczną kulturą.
Oprócz podziwiania pokazów i pojedynków rycerskich, każdy uczestnik imprezy będzie mógł spróbować wybornego średniowiecznego jadła i wziąć udział w jarmarku zlokalizowanym przed Zamkiem Królewskim. Podczas Turnieju będzie można zobaczyć także wyjątkowe pokazy rzymskich pretorian oraz japońskich samurajów. Zdecydowanie będzie się działo, więc koniecznie rezerwujcie czas na podróż do Łęczycy w nadchodzący weekend!
Więcej informacji o atrakcjach tej imprezy rodem ze średniowiecza znajdziecie na facebookowym wydarzeniu Międzynarodowego Turnieju Rycerskiego w Łęczycy: https://www.facebook.com/events/s/miedzynarodowy-turniej-rycersk/720576266029919/

Fundusze Europejskie działają w powiecie łęczyckim

Mówiąc o podróży do Łęczycy w najbliższy weekend, nie sposób nie wspomnieć o innych niezwykłych atrakcjach powiatu. To wspaniałe miasto o średniowiecznych korzeniach nie jest bowiem jedyną perełką dawnej epoki w regionie. Niedaleko Łęczycy znajdziemy XII-wieczną tumską kolegiatę oraz zrekonstruowane niedawno grodzisko w Tumie, które mogło powstać dzięki dotacjom unijnym. Oba miejsca są wręcz obowiązkowym punktem na mapie zwiedzania dla wszystkich pasjonatów średniowiecza, którzy przybędą do Łęczycy na Międzynarodowy Turniej Rycerski.
Grodzisko w Tumie, ta zrekonstruowana perła romańskiej architektury w regionie, nie powstałoby bez wsparcia z Unii Europejskiej. Projekt “Tum – perła romańskiego szlaku ziemi łęczyckiej” kosztował blisko 10 milionów złotych, z czego ponad 6,5 milionów złotych zostało dofinansowanych ze środków Funduszy Europejskich.

 

 Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:

  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
  • instagram

 

 

ciag feprreg rrp wl ueefsi 01

 Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego

 

 
Top