LIPIEC – KOLEJNY MIESIĄC Z PIKNIKAMI WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO

Data publikacji: 27.06.2022 r.

BLOG NAGLOWEK 27 06 2022 2
LIPIEC – KOLEJNY MIESIĄC Z PIKNIKAMI WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO

 

Lipiec będzie kolejnym w tym roku miesiącem z Piknikami Województwa Łódzkiego. Przez najbliższych kilka tygodni odbędzie się aż siedem imprez z serii. Pierwsza – w Rząśni w powiecie w Pajęczańskim – czeka nas już 1 lipca.

 

Lokalizacje lipcowych pikników

Piątkowy piknik w Rząśni rozpocznie niezwykle intensywny weekend. W sobotę i niedzielę odbędą się bowiem dwa kolejne wydarzenia.  Co ciekawe, impreza w Nieborowie 2 lipca stanowić będzie część większego wydarzenia – Festynu Ogrodniczego „Pamiętajmy o Ogrodach”. Organizacja festynu jest możliwa dzięki specjalnemu projektowi pod nazwą „Województwo Łódzkie Ogrodem Polski”, który ma zadanie promować piękną przyrodę naszego regionu, czemu towarzyszy porządna dawka wiedzy w postaci edukacji ekologicznej. Dzień później, w niedzielę 3 lipca, piknikowy korowód zawita do Szadku w powiecie zduńskowolskim.

A jak prezentują się plany piknikowe po pierwszym lipcowym weekendzie? Najpierw, w piątek 8 lipca, odbędzie się piknik w Lubochni (powiat tomaszowski), tydzień później – 15 lipca – czeka nas natomiast impreza w Szczercowie w powiecie bełchatowskim. W drugiej połowie lipca Pikniki Województwa Łódzkiego pojawią się jeszcze w dwóch miejscowościach – 22 lipca w Krośniewicach w powiecie kutnowskim oraz 29 lipca w Sędziejowicach w powiecie łaskim.

Program pikników

Wydarzenia z serii Pikników Województwa Łódzkiego łączy podobny program. Uczestnicy każdej z imprez mogą posłuchać i popatrzeć na występy artystyczne, zjeść pyszne jedzenie od lokalnych Kół Gospodyń Wiejskich, wziąć udział w pokazach ratowników medycznych i strażaków, czy zapoznać się ze stoiskami regionalnych instytucji. Wśród podmiotów, które są obecne na Piknikach Województwa Łódzkiego, znajdują się m.in. Wojewódzki Urząd Pracy w Łodzi, Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich oraz Centrum Obsługi Przedsiębiorcy. Obecność wymienionych instytucji składa się na jedną strefę Funduszy Europejskich. Odwiedziny strefy pozwalają nabyć informacje związane z założeniem i prowadzeniem własnej firmy, pozyskaniem unijnych dotacji, czy realizacją projektu współfinansowanego z Funduszy Europejskich.

Pikniki Województwa Łódzkiego to fantastyczna opcja na spędzenie popołudnia z całą rodziną. Zwłaszcza że najmłodsi uczestnicy imprez zawsze opuszczają je niezwykle zadowoleni. O ich uśmiech za każdym razem dba dedykowana strefa zabaw, złożona z takich atrakcji jak choćby dmuchane zamki do skakania, czy stoiska, na których dzieciaki mogą prezentować swoje artystyczne (np. plastyczne) talenty.

Więcej informacji o Piknikach Województwa Łódzkiego

Zapowiedzi oraz fotorelacje wszystkich imprez z serii na bieżąco pojawiają się na facebookowym profilu Zmieniamy Łódzkie. Gorąco zachęcamy do jego śledzenia, podobnie jak zachęcamy do udziału w Piknikach Województwa Łódzkiego. Każda impreza to gwarancja doskonałej zabawy oraz możliwość pozyskania solidnej dawki informacji na temat Funduszy Europejskich.

 

 Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:

  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
  • instagram

 

 

ciag feprreg rrp wl ueefsi 01

 Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego

 

 
Top