PAMIĘTAJMY O OGRODACH – BAWMY SIĘ W NIEBOROWIE!

Data publikacji: 24.06.2022 r.

BLOG NAGLOWEK 22 06 2022 2 1 1
PAMIĘTAJMY O OGRODACH – BAWMY SIĘ W NIEBOROWIE!

 

Wielkimi krokami zbliża się lipiec. Jak rozpocząć ten ulubiony przez wielu Polaków miesiąc w roku? Wzięciem udziału w Festynie Ogrodniczym „Pamiętajmy o Ogrodach”! Wydarzenie odbędzie się w sobotę 2 lipca w Nieborowie, a dla jego gości przygotowanych zostanie mnóstwo niespodzianek!

 

Województwo Łódzkie Ogrodem Polski

Impreza „Pamiętajmy o Ogrodach” jest częścią projektu „Województwo Łódzkie Ogrodem Polski”. Cel projektu to promocja wspaniałej przyrody naszego województwa oraz związana z nią edukacja ekologiczna. Na gości nieborowskiego wydarzenia czekać będzie mnóstwo atrakcji, które można podzielić na dwie główne kategorie – atrakcji festynowych oraz kiermaszowych. Będzie to doskonała okazja do nabycia sadzonek kwiatów, drzew i krzewów, a zasady poprawnego ich sadzenia przedstawią  wykwalifikowani botanicy podczas szkoleń.

Festyn

Festynowe szaleństwa w Nieborowie zapowiadają się wyśmienicie. Uczestnicy imprezy spróbują swoich sił w konkursach z nagrodami, zjedzą pyszne jedzenie, a także potańczą do idealnie skrojonej pod wydarzenie muzyki.

Wiele atrakcji zostało przygotowane dla najmłodszych uczestników Festynu, a będą to m.in. dmuchany plac zabaw, mega szachy i malowanie buziek. Będziecie mogli wziąć także udział w warsztatach z garncarstwa oraz robienia wianków.

Kiermasz

Kolejną, wcale nie mniej istotną częścią wydarzenia „Pamiętajmy o Ogrodach”, będzie kiermasz ogrodniczy. Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber zaprasza do udziału w nim hodowców roślin, nasion, producentów sprzętu ogrodniczego, a także innych przedstawicieli ogrodnictwa z naszego regionu.

Na każdego z wystawców kiermaszu oczekiwać będzie stoisko wystawiennicze, z którego wydawcy będą przedstawiać swoją ofertę, a także sprzedawać przygotowane wcześniej produkty. Wystawcy mogą wybrać pomiędzy stoiskiem pojedynczym (namiot o wymiarach wymiary 3m x 3m) lub podwójnym (wymiary namiotu 3m x 6m). Organizatorzy zapewniają również wyposażenie namiotu, złożone ze stolików lub lady wystawienniczej, a także dwóch krzeseł.

Aby zostać wystawcą na kiermaszu, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy (dostępny tutaj), a następnie przesłać jego skan na adres ogrody@lodzkie.pl. Nabór zgłoszeń trwa do 30 czerwca, warto jednak mieć na uwadze, że liczba miejsc dla wystawców jest ograniczona. W przypadku jej przekroczenia, o możliwości otrzymania stoiska zadecyduje kolejność zgłoszeń.

 Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:

  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
  • instagram

 

 

ciag feprreg rrp wl ueefsi 01

 Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego

 

 
Top