AKADEMIA SPORTU W NIEWIADOWIE CZEKA NA WIELKIE OTWARCIE

Data publikacji: 10.06.2022 r.

BLOG NAGLOWEK 10 06 2022 2
AKADEMIA SPORTU W NIEWIADOWIE CZEKA NA WIELKIE OTWARCIE

 

Już na początku lipca w Niewiadowie w powiecie tomaszowskim odbędzie się wielkie otwarcie Akademii Sportu, która powstaje w miejscu dawnego kąpieliska. Najważniejszą częścią inwestycji współfinansowanej z Funduszy Europejskich jest wyjątkowy basen. Obiekt będzie najnowocześniejszym basenem ekologicznym w Polsce i drugą tak dużą w naszym kraju pływalnią tego typu. Pierwsza powstała w Świętochłowicach w województwie śląskim.

 

Zasady działania basenu w Niewiadowie

Fenomen działania basenu w Niewiadowie polega na tym, że cały proces oczyszczania wody odbywa się całkowicie naturalnie. Jak to możliwe? Dzięki specjalnym filtrom i nasadzeniom, które znajdują się w pobliskim urokliwym stawie. W pierwszej kolejności woda zostaje oczyszczona przez filtr mineralny, który poprawia jej klarowność, zatrzymuje mikroorganizmy, a także eliminuje zanieczyszczenia organiczne. Następnie wodę filtruje filtr hydrobotaniczny. Jego działanie polega na usuwaniu dwóch rodzajów związków – związków azotu oraz organicznych.

Na cały kompleks basenowy w Niewiadowie złożą się basen sportowy i rekreacyjny, brodzik dla dzieci, plaża oraz wodny plac zabaw.

Otwarcie basenu

W Niewiadowie trwają jeszcze ostatnie prace budowalne i wykończeniowe. Zarządcy obiektu przewidują, że kąpielisko zostanie oddane do użytku w pierwszej połowie lipca. Przed oficjalnym otwarciem basen w ramach swoistej prapremiery sprawdzą pierwsi użytkownicy. W obchodach oficjalnej inauguracji udział z kolei weźmie grono oficjeli, którzy przyczynili się do powstania Akademii Sportu. Na gości wydarzenia oczekiwać będą liczne atrakcje, takie jak choćby koncerty. O dokładnych terminach otwarcia niewiadowskiego ośrodka będziemy na bieżąco informować na profilu facebookowym Zmieniamy Łódzkie.

Nie tylko basen

Akademia Sportu w Niewiadowie to nie tylko nowoczesny i ekologiczny basen. Prócz niego goście obiektu będą mogli korzystać z boisk do gry w siatkówkę i bule, siłowni, a także kortów do squasha. Ponadto na terenie kompleksu funkcjonować będzie tężnia solankowa i restauracja. Koszt powstania Akademii Sportu oraz pobliskich miejsc rekreacji i wypoczynku to niespełna 28 milionów złotych. Dofinansowanie z Funduszy Europejskich pokryje blisko 5,5 miliona złotych tej kwoty.

 

 Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:

  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
  • instagram

 

 

ciag feprreg rrp wl ueefsi 01

 Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego

 

 
Top