ROZWIŃ SWOJĄ FIRMĘ Z JEREMIE2!

Data publikacji: 26.05.2022 r.

BLOG NAGLOWEK 25 05 22
ROZWIŃ SWOJĄ FIRMĘ Z JEREMIE2!

 

1,5 miliona złotych – nawet tyle mogą otrzymać mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa w ramach pożyczki rozwojowej z projektu JEREMIE2, który koordynuje Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego. Na co można otrzymać pożyczkę? Jakie są warunki jej spłaty? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w naszym artykule.

 

Czym jest JEREMIE2?

Najpierw jednak kilka słów o inicjatywie JEREMIE2. JEREMIE2 to instrument finansowy, nad którym pieczę w naszym kraju sprawuje Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK). Zarządzaniem pożyczkami z projektu JEREMIE2 zajmują się w imieniu BGK lokalni operatorzy. Jednym z takich operatorów w województwie łódzkim jest Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego.

Pożyczka rozwojowa – na co można ją otrzymać?

Pożyczka rozwojowa może zostać spożytkowana na wiele wydatków, które przyczynią się do rozkwitu przedsiębiorstwa. Do takich wydatków możemy zaliczyć zakup maszyn, urządzeń, środków transportu, nowego oprogramowania, a także prace budowlane na terenie firmy. Pieniędzy z pożyczki rozwojowej nie można natomiast wydać na spłatę innych pożyczek i kredytów, zapłatę zaległych faktur i zobowiązań, a także na bieżące płatności przedsiębiorstwa, takie jak na przykład ZUS, podatki, wynagrodzenia i czynsze.

Pożyczka rozwojowa – ile można dostać?

Firmy zaliczające się do sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw mogą otrzymać pożyczkę w wysokości od 5 tysięcy do 1,5 miliona złotych. W przypadku mikroprzedsiębiorstw typu start-up – prowadzących działalność do 24 miesięcy – zakres pożyczki wynosi od 5 do 70 tysięcy złotych.

Warunki spłaty

Pożyczka rozwojowa z JEREMIE2 zalicza się do grona najtańszych pożyczek dla firm na rynku. Oprocentowanie wynosi standardowo 4,06% w skali roku, przy okresie spłaty do 5 lat. Oprocentowanie rynkowe mieści się z kolei w zakresie od 4,66% do 10,56% i jest uzależnione od ratingu kredytowego firmy, a także zabezpieczeń. Kolejny wielki atut pożyczki rozwojowej to zwolnienie przedsiębiorstw, które ją otrzymają, z obowiązku zapłacenia prowizji, wiboru i marży.

Więcej informacji

Więcej informacji na temat pożyczki rozwojowej, w tym regulaminy oraz dokumenty aplikacyjne, znajdziecie oczywiście na stronach Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

 

 Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:

  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
  • instagram

 

 

ciag feprreg rrp wl ueefsi 01

 Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego

 

 
Top