TERMY PODDĘBICE – NOWA PERŁA REGIONU

Data publikacji: 19.05.2022 r.

BLOG NAGLOWEK 19 05 2022 2




TERMY PODDĘBICE – NOWA PERŁA REGIONU

 

Województwo łódzkie doczekało się nowej miejscówki na mapie swoich największych atrakcji. Mowa oczywiście o Termach Poddębice, które przez ostatnie lata przechodziły gruntowną rewitalizację. Powstały na terenie dawnego kompleksu geotermalnego obiekt kosztował ponad 88 milionów złotych. Ponad 41 milionów złotych tej kwoty pokryły unijne dofinansowania.

 

Baseny termalne

Sercem poddębickich term jest 7 basenów zewnętrznych i wewnętrznych, wykorzystujących naturalne źródła geotermalne. Łączna powierzchnia kąpielisk to 2300 m2.  Temperatura wody w basenach waha się od 30 do 38 stopni Celsjusza. Baseny są rzecz jasna wyposażone w szereg różnych atrakcji, takich jak masażery, gejzery, groty sztucznej fali, zjeżdżalnie, parasole wodne, czy dzikie rzeki. Największy z basenów to sezonowy basen pływacko-rekreacyjny. Jego powierzchnia wynosi 1012 m2, a składają się na nią 3 tory pływackie o długości 50 metrów oraz 2 tory do nauki pływania długie na 8 metrów.

Strefa saun

Kolejną strefę obiektu tworzy zajmująca jego dwie kondygnacje strefa saun. Na parterze zażyjemy relaksu w klasycznej saunie fińskiej, saunie infrared oraz w łaźni parowej. Co ciekawe w pierwszych dwóch wspomnianych saunach skorzystamy także z koloroterapii. Koloroterapia jest metodą leczniczą, która polega na eksponowaniu wzroku na odpowiednie barwy. W łaźni parowej możemy skorzystać zaś z aromaterapii, czyli formy leczenia przy pomocy olejków eterycznych.

Sauny infrared, fińska i łaźnia parowa znajdują się również na piętrze poddębickiej strefy saun. Ponadto znajdziemy tutaj saunarium i słoneczną łąkę. Saunarium to miejsce o niższej temperaturze niż tradycyjna sauna fińska (45-100 stopni Celsjusza) i wyższej wilgotności powietrza ( od 3 do 55%). Strefę saun Term Poddębice uzupełniają komnata solna z tężniami, taras wypoczynkowy, specjalnie wydzielony sektor schładzania ciała oraz ścieżka Kneippa. Ścieżka Kneippa to bardzo interesujący rodzaj terapii, który polega na naprzemiennej kąpieli stóp w ciepłej i zimnej wodzie. Pozwala to wzmocnić układ odpornościowy, a także naczynia krwionośne i żyły.

Strefa SPA

Na terenie Term Poddębice funkcjonuje również strefa SPA. Lista zabiegów, z których mogą korzystać goście, prezentuje się niezwykle obszernie. W Poddębicach możemy zostać poddani aż dziewięciu rodzajom masażu, a także skorzystać z peelingów i innych rytuałów pielęgnacyjnych. W ramach strefy SPA działa także gabinet fizjoterapii. Wszystkie szczegóły na temat opisywanych zabiegów można znaleźć tutaj.

Otwarcie kompleksu

Poddębickie termy otworzyły się dla gości już w kwietniu. Oficjalna inauguracja nastąpiła jednak 1 maja. Termin ten nie był przypadkowy – właśnie na 1 maja przypadała 18 rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, a unijne środki odegrały kluczową rolę w przebudowie geotermalnego kompleksu. Inauguracja obiektu odbyła się z wielką pompą. W programie imprezy znalazły się zlot foodtrucków, festiwal kolorów oraz występy gwiazd – Shauna Bakera i C-Boola.

 

 Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:

  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
  • instagram

 

 

ciag feprreg rrp wl ueefsi 01

 Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego

 

 
Top