WCIĄŻ MOŻESZ ZAŁOŻYĆ WŁASNĄ FIRMĘ Z POWEREM!

Data publikacji: 19.05.2022 r.

BLOG NAGLOWEK 19 05 2022 1
WCIĄŻ MOŻESZ ZAŁOŻYĆ WŁASNĄ FIRMĘ Z POWEREM!

 

Wojewódzki Urząd Pracy w Łodzi to instytucja, która pośredniczy w naszym regionie przy Programie Operacyjnym Wiedza Edukacja Rozwój (POWER), finansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Na czym to pośrednictwo polega i jakie projekty w ramach programu wciąż umożliwiają uzyskanie dotacji? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz dzięki lekturze artykułu.

 

POWER

Wojewódzki Urząd Pracy w Łodzi jest dyspozytorem środków przekazanych na realizację programu. WUP organizuje konkursy adresowane do instytucji, które chcą prowadzić projekty dedykowane osobom mającym zamiar założyć własną firmę. Do zadań WUP należy również wybór projektów skierowanych do realizacji, a w dalszej kolejności ich kontrola oraz rozliczanie. 

W chwili obecnej w województwie łódzkim trwa rekrutacja do trzech projektów finansowanych z programu POWER. Są one skierowane do osób w wieku od 18 do 29 lat. Te projekty to „Własna firma receptą na sukces”, „Kreatorzy Przedsiębiorczości – Edycja II” oraz „Recepta na biznes 2”.

Własna firma recepta na sukces

„Własna firma receptą na sukces” to projekt prowadzony przez Centrum Doskonalenia Kadr Ewa Perlińska. Formularze zgłoszeniowe można nadsyłać do 27 maja. Głównym celem projektu jest pomoc w samozatrudnieniu 19 bezrobotnym lub biernym zawodowo osobom zamieszkałym lub uczącym się na terenie subregionu skierniewickiego, czyli w mieście Skierniewice oraz w takich powiatach jak kutnowski, łęczycki, łowicki, rawski i skierniewicki. Zakwalifikowani uczestnicy mogą liczyć na bezzwrotne dotacje w kwocie 23 050,00 złotych, trwające przez pół roku wsparcie pomostowe w wysokości 2 800,00 złotych miesięcznie, a także na wsparcie szkoleniowe z zakresu prowadzenia własnej działalności. Szczegóły dotyczące projektu znajdziesz tutaj.

Recept na biznes 2

Bardzo podobnie wygląda inny projekt finansowany z programu POWER – „Recepta na biznes 2”, realizowany przez Centrum Edukacji i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Jego uczestnicy otrzymają identyczne finansowe wsparcie co beneficjenci projektu „Własna firma receptą na sukces”. Podobnie wygląda również kwestia wsparcia szkoleniowego. Jak przedstawiają się natomiast różnice? „Recepta na biznes 2” obejmie swoim zasięgiem 18 bezrobotnych lub biernych zawodowo osób, które mieszkają lub uczą się na terenie powiatów łódzkiego wschodniego, zgierskiego, brzezińskiego lub pabianickiego. Rekrutacja do projektu potrwa do 26 maja, a wszelkie informacje na jej temat uzyskasz tutaj.

Kreatorzy Przedsiębiorczości – Edycja II

Ostatni z projektów – „Kreatorzy Przedsiębiorczości – Edycja II”, którego realizatorem jest Centrum Samorządności i Regionalizmu, prowadzi rekrutację do 31 maja. Zakwalifikowane do niego osoby również otrzymają bezzwrotne wsparcie na otwarcie własnej firmy w wysokości 23 050,00 złotych. Wartość półrocznego wsparcia pomostowego to z kolei 2 600,00 złotych miesięcznie. Uczestnicy zostaną również objęci kompleksową pomocą szkoleniową. Celem projektu jest utworzenie do 31 maja 2023 roku 65 nowych firm. O wsparcie mogą ubiegać się osoby z powiatów kutnowskiego, łowickiego, łęczyckiego, rawskiego, skierniewickiego oraz z miasta Skierniewice. Więcej szczegółów na temat projektu tutaj.

Powodzenia!

Wszystkim osobom, które zdecydują się wziąć udział w rekrutacjach do opisanych projektów, życzymy stworzenia świetnie prosperujących firm! 

 

 Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:

  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
  • instagram

 

 

ciag feprreg rrp wl ueefsi 01

 Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego

 

 
Top