MAJÓWKA 2022 W WOJEWÓDZTWIE ŁÓDZKIM #3: TERMY PODDĘBICE I BURSZTYNOWY SZLAK ROWEROWY

Data publikacji: 28.04.2022 r.

BLOG NAGLOWEK 28 04 2
MAJÓWKA 2022 W WOJEWÓDZTWIE ŁÓDZKIM #3: TERMY PODDĘBICE I BURSZTYNOWY SZLAK ROWEROWY

 

Solpark w Kleszczowie, Opactwo Cystersów w Sulejowie, Geopark w Sławnie i Groty Nagórzyckie w Tomaszowie Mazowieckim – oto miejscówki, które proponowaliśmy Wam na odwiedziny w ramach pierwszych dwóch odcinków naszego majówkowego cyklu. A gdzie będziemy w ramach trzeciej części Majówki 2022 w Województwie Łódzkim? W Poddębicach oraz na trasach Rowerowego Szlaku Bursztynowego.

 

Termy Poddębice

Do Poddębic zaglądamy oczywiście nie przez przypadek. W mieście do użytku zostały oddane Termy Poddębice, drugi w powiecie obiekt tego typu po Termach Uniejów. Na poddębicki kompleks składa się 7 basenów, które są wyposażone w różne atrakcje, m.in. masażery, dzikie rzeki i gejzery. Fantastyczna zabawa dla całej rodziny gwarantowana!

Odwiedzający poddębicki kompleks mogą korzystać nie tylko z basenów, które są jedną z wielu tutejszych atrakcji, ale także ze świetnie wyposażonej strefy saun. Strefę tworzą m.in. sauna fińska z koloroterapią, saunarium z aromaterapią, łaźnia parowa, a także dwie sauny na podczerwień.

Po pobycie na saunie wypadałoby się schłodzić, prawda? Projektanci Term Poddębice doskonale o tym wiedzieli i uwzględnili w projekcie strefę schładzania. Jej wyposażenie robi wielkie i mroźne wrażenie! W strefie znajdziemy basen schładzający, wiadro bosmana, natrysk wrażeń i lodospad. Skorzystanie z tych elementów term może nie należeć do szczególnie przyjemnych, ale z pewnością wyjdzie nam na zdrowie! Zimna woda pomaga bowiem nie tylko schłodzić ciało, ale również pobudzić do pracy układ krążenia.

Choć z Term Poddębice można korzystać od kwietnia, to oficjalne otwarcie obiektu zaplanowano na niedzielę 1-ego maja. Impreza zapowiada się przednio, o czym najlepiej powinien świadczyć fakt, że głównymi gwiazdami wieczoru będą Shaun Baker i C-Bool. Jakby tego było mało, w programie znalazło się również miejsce dla festiwalu kolorów, występów artystycznych i zlotu foodtrucków.

Termy Poddębice powstały na terenie dawnego kompleksu geotermalnego. Inwestycja pochłonęła środki w wysokości ponad 88 milionów złotych, z czego ponad 41 milionów pokryła dotacja z Funduszy Europejskich.

Bursztynowy Szlak Rowerowy

250 kilometrów – tyle liczy sobie biegnący przez niemal cały obszar województwa łódzkiego Bursztynowy Szlak Rowerowy. Dzieli się on na dwie części – Szlak Nadwarciański i Szlak Nadbzurzański – których nazwy pochodzą oczywiście od rzek biegnących wzdłuż trasy. Szlak Nadwarciański zaczyna się we wsi Załęcze Małe i prowadzi do Osjakowa. W Osjakowie szlak przechodzi na prawą stronę doliny Warty i wiedzie m.in. przez Sieradz, kończąc się w Uniejowie.

Przejechanie całego Bursztynowego Szlaku Rowerowego to nawet dla wytrwanych kolarzy zadanie na przynajmniej dwa dni, ale nie trzeba pokonywać całej trasy, aby zobaczyć po drodze niezwykle ciekawe rzeczy. Na Szlaku Nadwarciańskim na rowerzystów czekają starożytne kurhany w Przywozu i Strobinie oraz pozostałości grodziska w Konopnicy. Ponadto trasa wiedzie przez dwa parki krajobrazowe – Załęczański i Międzyrzecza Warty i Widawki – a także wzdłuż zbiornika Jeziorsko. 

Wcale nie mniej atrakcyjnie prezentuje się druga część Bursztynowego Szlaku Rowerowego, czyli Szlak Nadbzurzański. W różnych punktach trasy kryją się prawdziwe perełki, które sprawią, że na dłużej zejdziemy z rowerów. Szlak biegnie choćby przez Tum, gdzie znajduje się archikolegiata oraz przepięknie zrewitalizowane średniowieczne grodzisko. Otwarcie grodziska miało miejsce w piątek 22-ego kwietnia podczas pierwszego w tym roku Pikniku Województwa Łódzkiego. Gwiazdą imprezy była słynna wokalistka Cleo.

Wśród innych miejscowości, które znajdują się na Szlaku Nadbzurzańskim, warto wymienić dwie położone w powiecie łowickim: Nieborów i Walewice. Wizytówką obu miejscowości są magnackie pałace, które są otoczone przez przepiękne rozłożyste parki i ogrody.

O leżących na trasie Nadbzurzańskiego Szlaku Jeziorsku i grodzisku w Tumie szerzej będziemy pisać w czwartej części Majówki 2022 w Województwie Łódzkim. Zapraszamy serdecznie do lektury!

 

 Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:

  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
  • instagram

 

 

ciag feprreg rrp wl ueefsi 01

 Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego

 

 
Top