W I LO W RADOMSKU POWSTANIE PRACOWNIA KOMPUTEROWA

Data publikacji: 15.04.2022 r.

BLOG NAGLOWEK 15 04
W I LO W RADOMSKU POWSTANIE PRACOWNIA KOMPUTEROWA

 

W I Liceum Ogólnokształcącym w Radomsku powstanie nowoczesna pracownia multimedialna. Wyposażenie pracowni tworzyć będzie m.in. 19 zestawów komputerowych. Stworzenie takiego miejsca w radomszczańskiej placówce nie byłoby możliwe, gdyby nie dotacja pozyskana z Funduszy Europejskich.

Wyposażenie pracowni

Wspomniane we wstępie zestawy komputerowe nie będą jedynymi elementami, które złożą się na wyposażenie pracowni w radomszczańskim liceum. Zakupione zostaną również duże, co najmniej 23-calowe monitory oraz 8 tabletów, 3 monitory interaktywne i drukarka laserowa. Ponadto na liście zakupów znalazły się różne typy oprogramowania – wśród nich oprogramowanie systemowe, biurowe, prezentacyjne oraz służące do zarządzania pracownią.

Szkolenia dla nauczycieli

Pozyskane z Unii Europejskiej środki finansowe nie zostaną w całości przeznaczone na wyposażenie powstającej pracowni. Część pieniędzy pochłoną szkolenia, których efektem będzie podniesienie kompetencji cyfrowych nauczycieli „ogólniaka” w Radomsku. Koordynatorami szkoleń, podobnie zresztą jak i całego projektu, w ramach którego powstanie pracownia komputerowa, będą wicedyrektor szkoły Katarzyna Alama-Gębicz oraz nauczycielka matematyki, fizyki i astronomii Beata Zając-Turlejska.

Szczegóły projektu

Pracownia komputerowa w Radomsku powstanie w ramach projektu „Cyfrowa szkoła – rozwój edukacji cyfrowej w I Liceum Ogólnokształcącym w Radomsku”. Wartość projektu to blisko 233,5 tysiąca złotych, z czego dofinansowanie z Funduszy Europejskich pokryje ponad 217 tysięcy złotych.

Cyfryzacja placówek oświatowych w województwie łódzkim

Pracownia komputerowa w Radomsku to tylko jeden z wielu podobnych projektów, które zrealizowano w ostatnich latach w naszym województwie. Nowych komputerów i pomocy multimedialnych doczekały się m.in. następujące placówki oświatowe:

- szkoły podstawowe ze wsi Wiewiec i Zamoście w powiecie załęczańskim (projekt „Cyfrowa przyszłość w Szkole Podstawowej w Wiewcu i Zamościu”);

- Szkoła Podstawowa w Brzeźniu w powiecie sieradzkim (projekt „Na wszystko gotowa szkoła cyfrowa”);

- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Staszica w Opocznie (projekt „Podniesienie kompetencji kluczowych uczniów oraz podniesienie kompetencji cyfrowych nauczycieli z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. St. Staszica w Opocznie”);

- szkoły podstawowe nr 1, 4, 6, 9 z Kutna oraz Gimnazjum nr 3 w Kutnie (projekt „Cyfrowy Pitagoras”).

 

 Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:

  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
  • instagram

 

 

ciag feprreg rrp wl ueefsi 01

 Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego

 

 
Top