ZWIĘKSZAJ KWALIFIKACJE SWOICH PRACOWNIKÓW Z PROJEKTEM STREFA ROZWOYOU 2

Data publikacji: 08.04.2022 r.

BLOG NAGLOWEK 08 04
ZWIĘKSZAJ KWALIFIKACJE SWOICH PRACOWNIKÓW Z PROJEKTEM STREFA ROZWOYOU 2

 

24 marca rozpoczęła się XV runda naboru do projektu Strefa RozwoYou 2. Projekt jest skierowany do firm działających w sektorze MŚP, które dzięki udziałowi w nim mogą rozwijać kwalifikacje swoich pracowników.

 

Na czym polega projekt

Co zyskują mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa w przypadku zakwalifikowania się do Strefy RozwoYou 2? Możliwość rozwijania kompetencji pracowników za pomocą specjalnych bonów rozwojowych. Realizacja bonów odbywać się będzie za pośrednictwem Bazy Usług Rozwojowych. Baza Usług Rozwojowych to największa w Polsce platforma gromadząca kursy i szkolenia. Zostały one podzielone na 12 kategorii: biznes, zdrowie i medycyna, informatyka i telekomunikacja, finanse i bankowość, prawo jazdy, techniczne, języki, styl życia, prawo i administracja, transport i motoryzacja, ekologia i rolnictwo, inne.

Wysokość bonu rozwojowego na pojedynczego pracownika nie może przekroczyć 9 240 złotych, przy minimalnym wkładzie własnym przedsiębiorstwa w wysokości 20 procent wartości bonu. Suma wartości bonów dla pracowników jednego mikro lub małego przedsiębiorstwa nie może przekroczyć kwoty 40 040 złotych, z kolei dla średnich firm limit ten wynosi 100 030 złotych.

Jak się zgłosić

Aby wziąć udział w naborze, należy wypełnić elektroniczny formularz zgłoszeniowy, który znajduje się na stronie https://bony.strefarozwoju.lodz.pl/. Na wypełnienie formularza składają się trzy kroki:

- pierwszy krok polega na uzupełnianiu informacji na temat zgłaszanej firmy. Wśród danych, które musimy podać, znajdują się m.in. nazwa firmy, jej adres, a także NIP. Ponadto w tej części formularza konieczne jest określenie formy prawnej przedsiębiorstwa, a także podanie informacji, czy firma zalicza się do grona mikro, małych lub średnich przedsiębiorstw. Mikro przedsiębiorstwo to firma, która zatrudnia mniej niż 10 pracowników, a jej roczny obrót lub suma bilansowa nie przekracza 2 milionów euro. Małymi firmami określamy podmioty zatrudniające od 10 do 49 osób, z sumą bilansową lub rocznym obrotem wyższym niż 2 miliony i niższym niż 10 milionów euro. Średnie firmy zatrudniają z kolei od 50 do 249 pracowników, a ich roczny obrót jest wyższy niż 10 milionów, ale niższy niż 50 milionów euro. Z kolei roczna suma bilansowa takich podmiotów nie przekracza 43 milionów euro;

- drugi krok formularza polega na podaniu wartości zamówionych bonów (dofinansowanie łącznie z wkładem własnym przedsiębiorstwa) wraz z określeniem, czy bony będą przeznaczane na usługi rozwojowe długoterminowe. Kwota dofinansowania musi być podzielna przez 70. Dlaczego? Dlatego, że na podstawie regulaminu projektu Strefa RozwoYou 2 limit kwotowy za jedną godzinę zegarową usługi szkoleniowej/doradczej wynosi maksymalnie 70,00 zł netto;

- trzeci krok polega na uzupełnieniu oświadczeń i wyrażeniu zgód, m.in. na przetwarzanie danych osobowych.

Aby wziąć udział w XV rundzie Strefy RozwoYou 2 konieczne jest ponadto założenie konta Uczestnika Instytucjonalnego (Profilu Przedsiębiorstwa) w Bazie Usług Rozwojowych.

Szczegółowe informacje

Wszystkie informacje na temat XV rundy naboru, w tym szczegółowy regulamin, są dostępne tutaj. Gorąco zachęcamy do nadsyłania zgłoszeń i życzymy zwiększania kwalifikacji przez Waszych pracowników!

 

 Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:

  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
  • instagram

 

 

ciag feprreg rrp wl ueefsi 01

 Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego

 

 
Top