ULICA PRZYBYSZEWSKIEGO ZMIENI SIĘ NIE DO POZNANIA

Data publikacji: 01.04.2022 r.

BLOG NAGLOWEK 01 04 2
ULICA PRZYBYSZEWSKIEGO ZMIENI SIĘ NIE DO POZNANIA

 

Do realizowanych w Łodzi licznych inwestycji drogowych dołączyła kolejna – remont ulicy Przybyszewskiego. Prace będą trwać na trzykilometrowym odcinku drogi. Wśród działań, które zostaną wykonane, znajdzie się m.in. przebudowa skrzyżowania z ulicą Kilińskiego.

 

I etap prac

Modernizacja ulicy Przybyszewskiego została podzielona na trzy części. Póki co rozpoczął się pierwszy z etapów. Jego owocem będzie powstanie trzech nowych wiaduktów. Powstaną w miejscu wyburzonych estakad. Jakie działania poprowadzą do budowy nowych wiaduktów? W pierwszej kolejności zamontowanych zostanie 60 pali podporowych. Mają one być instalowane w ilości 2 lub 3 na dzień. Po instalacji pali zostanie na nich zamontowana nowa jezdnia.

Jako pierwszy zbudowany zostanie wiadukt północny. Jako drugi powstanie wiadukt południowy. Ostatni z wiaduktów zbudowany będzie na odcinku z torowiskiem tramwajowym.

II etap prac

II etap remontu będzie polegał na przebudowie ulicy Przybyszewskiego na odcinku od placu Reymonta do ulicy Kilińskiego. Modernizacja będzie kompleksowa i obejmie całą szerokość ulicy, w tym chodniki. Zmiany czekają infrastrukturę tramwajową, a także przystanki. Ponadto na trawnikach zasadzone zostaną nowe krzewy i trawy ozdobne.

Równolegle z II etapem modernizacji prowadzona będzie przebudowa sieci wodociągowej, którą zajmie się Łódzka Spółka Infrastrukturalna.

III etap

Ostatnia część remontu obejmie odcinek Przybyszewskiego od alei Śmigłego-Rydza do ulicy Grabowej. Przebudowa czeka również skrzyżowania Przybyszewskiego z Przędzalnianą, Ozorkowską, Łęczycką i Kilińskiego. Najważniejszymi efektami prac będzie nowa jezdnia i torowisko tramwajowe. Ponadto powstaną przystanki, zamontowane zostanie nowe oświetlenie drogowe i sygnalizacja świetlna.

III etap inwestycji obejmie także modernizacje sieci gazowej, wodociągowej i elektroenergetycznej. Prace remontowe uzupełni montaż takich elementów jak ławki, kosze, na śmieci, wiaty przystankowe i stojaki rowerowe.

Finanse

Modernizacja ulicy Przybyszewskiego ma pochłonąć środki w wysokości blisko 137,5 miliona złotych. Ponad 92 miliony złotych tej kwoty pokryje dotacja z Funduszy Europejskich. Koniec remontu został przewidziany na 2023 rok. Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:

  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
  • instagram

 

 

ciag feprreg rrp wl ueefsi 01

 Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego

 

 
Top