Ty też możesz zmieniać województwo łódzkie!

Data publikacji: 13.01.2022 r.

BLOG NAGLOWEK 13 01 copy
Ty też możesz zmieniać województwo łódzkie!

 

Do 26 stycznia 2022 roku trwają konsultacje społeczne w sprawie projektu Terytorialnego Planu Sprawiedliwej Transformacji Województwa Łódzkiego (TPSTWŁ) wraz z prognozą oddziaływania na środowisko. TPSTWŁ to niezwykle ważny dokument, który omawia długofalową strategię modernizacji systemu społecznego, gospodarczego i energetycznego w województwie łódzkim, zwłaszcza w kontekście planu transformacji Zagłębia Bełchatowskiego.

Województwo łódzkie w ramach nowej unijnej perspektywy finansowej na lata 2021-2027 otrzyma 2,64 miliarda euro. 2,29 miliarda euro tej kwoty stanowią środki pochodzące z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i Europejskiego Funduszu Społecznego Plus. Z kolei pozostałe 344 miliony euro to pieniądze, które region dostanie z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji – nowego unijnego instrumentu finansowego. Powyższy fundusz został powołany w celu wsparcia obszarów, przed którymi stoją poważne wyzwania społeczno-gospodarcze, wynikające z transformacji w kierunku gospodarki neutralnej klimatycznie. W Polsce wsparciem pochodzącym z FST, prócz województwa łódzkiego, zostaną także objęte województwa: śląskie, dolnośląskie, małopolskie, lubelskie i wielkopolskie.

W konsultacjach projektu Terytorialnego Planu Sprawiedliwej Transformacji Województwa Łódzkiego wraz z prognozą oddziaływania na środowisko mogą wziąć udział wszystkie zainteresowane podmioty – począwszy od jednostek samorządu terytorialnego, a skończywszy na osobach prywatnych.

Jak to zrobić? Na dwa sposoby.

Pierwszy zakłada wypełnienie elektronicznego formularza uwag, który można znaleźć na stronach www.strategia.lodzkie.pl, www.rpo.lodzkie.pl i www.bip.lodzkie.pl.

Drugi ze sposobów, w razie braku możliwości zgłoszenia uwag drogą elektroniczną, polega na zgłoszeniu ich drogą korespondencyjną do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego poprzez wysłanie na adres Departamentu Polityki Regionalnej lub złożenie w Biurze Podawczym.

Z treścią projektu TPSTWŁ można zapoznać się w tych samych serwisach, w których znajduje się elektroniczny formularz uwag. Po zakończeniu okresu przyjmowania sugestii zostaną one przeanalizowane przez autorów projektu. Uwzględnione uwagi trafią do nowej wersji projektu TPSTWŁ.

 

 Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:

  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
  • instagram

 

 

ciag feprreg rrp wl ueefsi 01

 Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego

 

 
Top