Dni Otwarte Funduszy Europejskich po sieradzku

Data publikacji: 11.05.2017 r.
Dni Otwarte Funduszy Europejskich po sieradzku

Co łączy zawodników KS Budowalni Łódź, zespół Blue Café i strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sieradzu? Wszyscy oni pojawią się tego samego dnia, czyli 21 maja, na sieradzkim Rynku, aby wspólnie cieszyć się z efektów wykorzystania Funduszy Europejskich w województwie łódzkim. Oj, będzie gorąco!

W połowie maja już po raz czwarty w całej Polsce odbędą się Dni Otwarte Funduszy Europejskich. To świetna okazja, aby ze zniżką lub za darmo odwiedzić miejsca popularne, ale również i te na co dzień niedostępne. Łączy je jedna wspólna cecha: powstały dzięki wsparciu z Funduszy Europejskich. 

Dodatkowo w naszym województwie organizujemy trzy duże wydarzenia plenerowe o charakterze kulturalno-sportowym w trzech miejscowościach naszego regionu. W niedzielę będziemy właśnie w Sieradzu.

PROGRAM WYPEŁNIONY PO BRZEGI

Jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem, o godziny 13 rozpoczną się warsztaty z fotografii architektury z Adrianem Górskim. Będzie on pokazywał, jak fotografować najciekawsze zakątki Sieradza związane z dofinansowanymi projektami.

Na sam Rynek zapraszamy od godziny 16. Po uroczystym otwarciu całego wydarzenia przez marszałka województwa łódzkiego Witolda Stępnia, rozpocznie się pokazowy mecz gry w rugby z drużyną Budowlanych. Na scenie zaprezentują się między inni beneficjenci Funduszy Europejskich, którzy opowiedzą o swoich doświadczeniach z realizacji dofinansowanych przedsięwzięć, laureaci konkursu „Mam oko na Projekt 2017” oraz podopieczni Sieradzkiego Centrum Kultury, Spółdzielczego Domu Kultury i Zespołu Placówek Wychowania Pozaszkolnego z występami artystycznymi.

Obok sceny, oprócz wspomnianych strażaków, którzy zapraszają na testy sprawnościowe, na odwiedzających będą czekać konsultanci Sieci Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich. Najodważniejsi będą mogli wejść do pokoju zagadek oraz zapozować karykaturzyście. Będą konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, darmowa wata cukrowa i popcorn.

BĘDZIE GŁOŚNO AŻ DO KOŃCA

Gwiazda wieczoru, zespół Blue Café, wystąpi o godzinie 20. I nie poprzestaniemy nawet na tym! Zwieńczeniem spotkania będzie imponujący koncert na harfie laserowej.

Zatem do zobaczenia w gorącym od wrażeń Sieradzu!

dniotwarte.eu

 
Top