Zapraszamy na Targi Efektywności Energetycznej i Odnawialnych Źródeł Energii do Łodzi!

Data publikacji: 16.11.2016 r.
Zapraszamy na Targi Efektywności Energetycznej i Odnawialnych Źródeł Energii do Łodzi!

Targi Efektywności Energetycznej i OZE odbędą się w dniach 23–24 listopada bieżącego roku w Łodzi. Co warto o nich wiedzieć?

Efektywność Energetyczna, OZE ? Co to właściwie jest ?

Efektywność energetyczna to ilość energii, którą zaoszczędziliśmy. Mierzy się ją i szacuje jej zakres zużycia zarówno przed zastosowaniem środka, który ma za zadanie poprawić efektywność energetyczną, jak i po jego użyciu. Natomiast OZE (Odnawialne Źródła Energii) to źródła energii, których zasób jest odnawialny w dosyć krótkim czasie. Do odnawialnych źródeł energii należą między innymi pływy morskie, wiatr czy promieniowanie słoneczne.

W obecnym czasie na świecie niezbędna jest bardzo duża ilość energii. Aby rozwój gospodarczy był nienaganny, potrzebujemy w dalszym ciągu racjonalizować jej wykorzystanie i zwiększać wkład odnawialnych źródeł energii w zestawieniu energetycznym. Na Targach Efektywności Energetycznej i Odnawialnych Źródeł Energii w Łodzi zapoznamy się na przykład z różnymi technologiami, które służą jej optymalnemu zużyciu, rozwiązaniami dotyczącymi podnoszenia efektywności energetycznej czy sposobami na właściwe gospodarowanie energią.

Prezentowane będą również oferty związane z finansowaniem inwestycji w zieloną energię, które mogą otrzymać dotację na ten cel z Funduszy Europejskich w obecnie trwającym okresie programowania. Takie wsparcie przewidzieliśmy w naszym Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. Z dofinansowań na energię odnawialną w województwie łódzkim w poprzednim RPO WŁ skorzystały m. in. miasto Uniejów, gmina Daszyna, gmina Krośniewice, Związek Gmin Regionu Kutnowskiego. Zachęcamy Was zatem do pójścia w ich ślady!

Na tzw. Targach Energetycznych warto zapoznać się z innowacjami w tym zakresie, aby chociaż przez chwilę zastanowić się nad ich rolą i możliwościami, które ze sobą niosą. Będziecie mieć też okazję podyskutować ze specjalistami, którzy biorą udział w tym przedsięwzięciu.

Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii sprawiają, że następuje poprawa efektywności produkcji energii, wzrasta jej dystrybucja z odnawialnych źródeł, przez co jest  możliwe zahamowanie liczby substancji, które niekorzystnie wpływają na środowisko, zanieczyszczając powietrze.

Serdecznie zapraszamy do hali Expo przy Al. Politechniki 4. Szczegółowe informacje dotyczące targów dostępne są na stronie: http://www.lte.targi.pl/.

Przyjdźcie, nie będziecie żałować.

Przekonacie się już o tym w listopadzie!

 
Top