Zapraszamy mieszkańców województwa łódzkiego do skorzystania z bezpłatnych świadczeń w „PROGRAMIE REHABILITACJI LECZNICZEJ DLA MIESZKAŃCÓW WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO” współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.
KTO MOŻE ZOSTAĆ UCZESTNIKIEM PROJEKTU???
Projekty skierowane są do osób spełniających łącznie następujące wymogi:
- mieszkańcy województwa łódzkiego w wieku aktywności zawodowej, powyżej 50 roku życia, kwalifikujący się do objęcia programem rehabilitacyjnym;
- pacjenci ze zdiagnozowaną chorobą układu kostno-stawowego, mięśniowego i tkanki łącznej, których stan zdrowia umożliwia podjęcie rehabilitacji w trybie ambulatoryjnym;
- osoby najbardziej narażone na opuszczenie rynku pracy z powodu czynników zdrowotnych lub najbardziej bliskie powrotowi na rynek pracy w wyniku świadczeń rehabilitacyjnych.
PROGRAM OFERUJE:
Działania podejmowane w ramach programu:
Krok 1. Lekarz podstawowej opieki zdrowotnej (wystawienie zaleceń udziału w Programie dla pacjenta, skierowanie pacjenta do beneficjenta realizującego Program).
Krok 2. Kwalifikacja do Programu - I rehabilitacyjna porada lekarska (ostateczna kwalifikacja pacjenta do Programu przez lekarza udzielającego porady rehabilitacyjnej, szczegółowy wywiad z pacjentem kwalifikujący do Programu, informowanie pacjenta o przebiegu Programu, uzyskanie zgody pacjenta na udział w Programie, ustalenie programu usprawnienia leczniczego (m.in. wystawiając zlecenie na zabiegi fizjoterapeutyczne), uwzględniając przy tym obok założeń Programu także preferencje pacjenta (maksymalnie 5 zabiegów dziennie przez okres 3 tygodni (15 dni).
Krok 3. Rehabilitacja z elementami edukacji w zakresie codziennej aktywności fizycznej – zabiegi fizjoterapeutyczne (cykl rehabilitacji z elementami edukacji prowadzonej przez fizjoterapeutę, maks. 5 zabiegów fizjoterapeutycznych dziennie, wykonywanych przez 15 dni. Zabiegi mogą obejmować: kinezyterapię, ciepłolecznictwo, krioterapię, hydroterapię, leczenie polem magnetycznym, leczenie ultradźwiękami laseroterapię, elektroterapię, masaże lub inne rekomendowane, zgodnie z osiągnięciami najnowszej wiedzy i praktyki rehabilitacyjnej.
Krok 4. Warsztaty psychoedukacyjne (4 warsztaty psychoedukacyjne prowadzone przez dietetyka, psychologa, trwające min. 60 minut).
Krok 5. Końcowa konsultacja - II rehabilitacyjna porada lekarska (w tym przeprowadzenie przez lekarza oceny skuteczności zastosowanych interwencji, określenie dalszych zaleceń lekarskich, wypełnienie dokumentów przez pacjenta i lekarza).
Krok 6. Ocena skuteczności Programu – III rehabilitacyjna porada lekarska (w tym przeprowadzenie wywiadu i badania przez lekarza, ponowna ocena skuteczności zastosowanych interwencji, wypełnienie dokumentów przez pacjenta i lekarza).
INNE DZIAŁANIA, KTÓRE MOGĄ BYĆ DODATKOWO REALIZOWANE W RAMACH PROJEKTÓW TO:
- Zapewnienie dojazdu niezbędnego dla realizacji usługi zdrowotnej dla uczestnika projektu z miejsca zamieszkania do miejsca realizacji usługi zdrowotnej i z powrotem.
- Zapewnienie opieki nad osobą niesamodzielną, którą opiekuje się osoba korzystająca z usługi zdrowotnej w ramach projektu w czasie korzystania ze wsparcia.
WIĘCEJ INFORMACJI O ZAŁOŻENIACH SAMEGO PROGRAMU MOŻNA ZNALEŹĆ NA STRONIE INTERNETOWEJ PROGRAMU REGIONALNEGO WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO W ZAKŁADCE „ZOBACZ OGŁOSZENIA
I WYNIKI NABORÓW WNIOSKÓW" – ZAŁĄCZNIK DO REGULAMINU KONKURSU (PROGRAM REHABILITACJI LECZNICZEJ DLA MIESZKAŃCÓW WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO).
Zapraszamy mieszkańców województwa łódzkiego do skorzystania z bezpłatnych świadczeń w „PROGRAMIE REHABILITACYJNYM DLA PACJENTÓW ONKOLOGICZNYCH Z TERENU WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO” realizowanym w latach 2019-2023 ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.
KTO MOŻE ZOSTAĆ UCZESTNIKIEM PROJEKTU???
Projekty skierowane są do mieszkańców województwa łódzkiego w wieku aktywności zawodowej , którzy są w trakcie leczenia lub są po zakończonym radyklanym leczeniu z powodu choroby nowotworowej.
RODZAJE DZIAŁAŃ PODEJMOWANYCH W RAMACH PROGRAMU:
- Przyjmowanie zgłoszeń i kwalifikacja do Programu.
- Przebieg programu, który obejmuje działania ukierunkowane w głównej mierze na zapobieganie powstawania oraz redukcję ubytków funkcjonalnych związanych z operacją chirurgiczną, radioterapią czy leczeniem cytostatykami, a w szczególności mające na celu:
- przywracanie prawidłowej ruchomości w stawach i siły mięśniowej,
- poprawę sprawności i wydolności fizycznej,
- redukcję obrzęków chłonnych, zapobieganie wadom postawy lub korekcję nieprawidłowej postawy ciała,
- zmniejszanie neuropatii,
- poprawę stanu psychicznego uczestników.
Interwencje uwzględniają świadczenia z zakresu kinezyterapii, fizykoterapii, masażu, kinesiotapingu, psychoonkologii, edukacji zdrowotnej oraz poradnictwa żywieniowego.
INNE DZIAŁANIA, KTÓRE MOGĄ BYĆ DODATKOWO REALIZOWANE W RAMACH PROJEKTÓW TO:
- Zapewnienie dojazdu niezbędnego dla realizacji usługi zdrowotnej dla uczestnika projektu z miejsca zamieszkania do miejsca realizacji usługi zdrowotnej i z powrotem.
- Zapewnienie opieki nad osobą niesamodzielną, którą opiekuje się osoba korzystająca z usługi zdrowotnej w ramach projektu w czasie korzystania ze wsparcia.
Więcej informacji o założeniach samego programu można znaleźć na stronie internetowej Programu Regionalnego Województwa Łódzkiego w zakładce „Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków" – załącznik nr 15 do Regulaminu konkursu nr RPLD.10.03.01-IZ.00-10-001/19 (PROGRAM REHABILITACYJNY DLA PACJENTÓW ONKOLOGICZNYCH Z TERENU WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO).
Zapraszamy mieszkańców województwa łódzkiego do skorzystania z bezpłatnych świadczeń w REGIONALNYM PROGRAMIE REHABILITACJI DLA MIESZKAŃCÓW WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO PO PRZEBYTEJ CHOROBIE COVID-19 „ŁÓDZKIE CENTRUM POSTCOVIDOWE” współfinansowanym z środków Europejskiego Funduszu Społecznegow ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.
KTO MOŻE ZOSTAĆ UCZESTNIKIEM PROJEKTU???
Projekt skierowany jest do osób spełniających łącznie następujące wymogi:
- MIESZKAŃCY WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO,
- W WIEKU AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ,
- OSOBY POSIADAJĄCE STATUS OZDROWIEŃCA (PACJENT ZGŁASZA SIĘ DO UDZIAŁU W PROJEKCIE NIE WCZEŚNIEJ, NIŻ W TERMINIE 14 DNI OD DNIA ZWOLNIENIA Z IZOLACJI ZWIĄZANEJ Z UZYSKANIEM POZYTYWNEGO WYNIKU ZAKAŻENIA WIRUSEM SARS-COV-2. JEDNOCZEŚNIE OD CZASU ZAKOŃCZENIA IZOLACJI NIE POWINNO MINĄĆ WIĘCEJ NIŻ 12 MIESIĘCY DO DNIA PRZYSTĄPIENIA DO PROJEKTU).
W PROGRAMIE ZAŁOŻONO 3 TRYBY ŚWIADCZEŃ REHABILITACYJNYCH:
- REHABILITACJĘ W WARUNKACH DOMOWYCH.
- REHABILITACJĘ W WARUNKACH AMBULATORYJNYCH.
- REHABILITACJĘ W WARUNKACH SZPITALNYCH
WIĘCEJ INFORMACJI O ZAŁOŻENIACH SAMEGO PROGRAMU MOŻNA ZNALEŹĆ NA STRONIE INTERNETOWEJ RPO WŁ W ZAKŁADCE „ZOBACZ OGŁOSZENIA I WYNIKI NABORÓW WNIOSKÓW" – ZAŁĄCZNIK DO REGULAMINU KONKURSU (REGIONALNYM PROGRAMIE REHABILITACJI DLA MIESZKAŃCÓW WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO PO PRZEBYTEJ CHOROBIE COVID-19 „ŁÓDZKIE CENTRUM POSTCOVIDOWE”).
Zapraszamy mieszkańców województwa łódzkiego do skorzystania z bezpłatnych świadczeń w PROGRAMIE PROFILAKTYKI NOWOTWORÓW SKÓRY ZE SZCZEGÓLNYM UWZGLĘDNIENIEM CZERNIAKA ZŁOŚLIWEGO DLA MIESZKAŃCÓW WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO współfinansowanym z środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.
KTO MOŻE ZOSTAĆ UCZESTNIKIEM PROJEKTU???
- MIESZKAŃCY WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO
- W WIEKU AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ (osoby w wieku 40-64, bądź w wieku 18-39, które będą mogły otrzymać wsparcie w przypadku jasnych zaleceń lekarza POZ związanych z występowaniem czynników ryzyka lub występowania niepokojących znamion)
W PROGRAMIE ZAŁOŻONO NASTĘPUJĄCE TYPY DZIAŁAŃ:
- DZIAŁANIA W ZAKRESIE BADAŃ PRZESIEWOWYCH, W TYM RÓWNIEŻ BADAŃ DIAGNOSTYCZNYCH,
- DZIAŁANIA EDUKACYJNE,
- DZIAŁANIA ŚWIADOMOŚCIOWE.
WIĘCEJ INFORMACJI O ZAŁOŻENIACH SAMEGO PROGRAMU MOŻNA ZNALEŹĆ NA STRONIE INTERNETOWEJ RPO WŁ W ZAKŁADCE „ZOBACZ OGŁOSZENIA I WYNIKI NABORÓW WNIOSKÓW" – ZAŁĄCZNIK DO REGULAMINU KONKURSU (PROGRAM PROFILAKTYKI NOWOTWORÓW SKÓRY ZE SZCZEGÓLNYM UWZGLĘDNIENIEM CZERNIAKA ZŁOŚLIWEGO DLA MIESZKAŃCÓW WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO).
Zapraszamy mieszkańców województwa łódzkiego do skorzystania z bezpłatnych świadczeń w PROGRAMIE REHABILITACJI LECZNICZEJ DLA MIESZKAŃCÓW WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO W ZAKRESIE CHORÓB GRZBIETU I KRĘGOSŁUPA, DO KTÓRYCH PREDYSPONUJE LUB NASILA OBJAWY SIEDZĄCY CHARAKTER PRACY współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.
KTO MOŻE ZOSTAĆ UCZESTNIKIEM PROJEKTU???
- MIESZKAŃCY WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO,
- W WIEKU AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ , ZE ZDIAGNOZOWANĄ CHOROBĄ UKŁADU KOSTNO-STAWOWEGO, MIĘŚNIOWEGO I TKANKI ŁĄCZNEJ W KATEGORII:
• M47 SPONDYLOZA
• M48 INNE CHOROBY KRĘGOSŁUPA
• M49 SPONDYLOPATIE W PRZEBIEGU CHORÓB SKLASYFIKOWANYCH GDZIE INDZIEJ
• M50 CHOROBY KRĄŻKÓW MIĘDZYKRĘGOWYCH SZYJNYCH
• M51 INNE CHOROBY KRĄŻKA MIĘDZYKRĘGOWEGO
• M53 INNE CHOROBY GRZBIETU, NIESKLASYFIKOWANE GDZIE INDZIEJ
• M54 BÓLE GRZBIETU
W Programie założono następujące typy działań:
- KWALIFIKACJA MEDYCZNA DO PROGRAMU - KROK 1. I PORADA REHABILITACYJNA.
- KROK 2. REHABILITACJA Z ELEMENTAMI EDUKACJI.
- KROK 3. WARSZTATY PSYCHOEDUKACYJNE.
- KROK 4. II PORADA REHABILITACYJNA (KOŃCOWA KONSULTACJA)
WIĘCEJ INFORMACJI O ZAŁOŻENIACH SAMEGO PROGRAMU MOŻNA ZNALEŹĆ NA STRONIE INTERNETOWEJ RPO WŁ W ZAKŁADCE „ZOBACZ OGŁOSZENIA I WYNIKI NABORÓW WNIOSKÓW" – ZAŁĄCZNIK DO REGULAMINU KONKURSU (PROGRAM REHABILITACJI LECZNICZEJ DLA MIESZKAŃCÓW WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO W ZAKRESIE CHORÓB GRZBIETU I KRĘGOSŁUPA, DO KTÓRYCH PREDYSPONUJE LUB NASILA OBJAWY SIEDZĄCY CHARAKTER PRACY).