Moc #OneGoodThing w Łódzkiem

Data publikacji: 10.04.2020 r.

Część załączonej wiadomościMoc #OneGoodThing w Łódzkiem

 

Kolejne wiadomości związane z koronawirusem wzmagają niepokój, a konieczność ograniczania kontaktów rodzi przygnębienie. Aby nie dać się przykrym emocjom i skupić na tym, co pozytywne, zachęcamy do udziału w kampanii #OneGoodThing. Wpisz ten hasztag na facebookowym profilu Zmieniamy Łódzkie. Zobacz, jak solidarność w walce z COVID-19 przynosi wspaniałe efekty!

Moc solidarności i wdzięczności

Podstawą działania Unii Europejskiej jest solidarność, która w obecnej sytuacji jest szczególnie potrzebna. Właśnie na niej opiera się ogólnoeuropejska kampania #OneGoodThing, czyli „Jedna dobra rzecz”. Akcja jest prowadzona w mediach społecznościowych, takich jak Facebook, Instagram i Twitter. Jej celem jest promocja współpracy, inicjatyw wynikających z empatii i pozytywnych chwil, które mają miejsce w trakcie walki z koronowirusem. Organizatorzy kampanii, czyli Alliance 4 Europe, chcą położyć szczególny nacisk na solidarność europejską i międzynarodową, na poziomie międzyludzkim, ale i państwowym. Akcja skupia się na tym, co dobrego dzieje się wokół nas w czasach, kiedy większość myśli biegnie w kierunku zagrożeń wynikających z rozprzestrzeniania się COVID-19. Ma to pomóc, przynajmniej na chwilę, pokonać strach i smutek. Co ważne, kampania umożliwia połączenie i wzmocnienie wielu inicjatyw i projektów społecznych, a także działań instytucji i przedsiębiorców. W ten sposób każdy może zyskać, ponieważ będąc razem, jesteśmy silniejsi. Jednocześnie #OneGoodThing jest dziennikiem wdzięczności. To okazja, aby pokazać swoje dobre uczynki i zobaczyć starania innych. Wystarczy, że każdy użytkownik social media pokaże jedną dobrą rzecz, którą zrobił danego dnia, aby dać innym powód do uśmiechu i zmotywować ich do pomagania.
 

Zmieniamy Łódzkie z #OneGoodThing

W naszym regionie nie brakuje działań, które wpisują się w idee solidarności. Inicjatorem wielu z nich jest Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, z Marszałkiem Grzegorzem Schreiberem na czele. Prezentowaliśmy je m.in. w naszych artykule UMWŁ i beneficjenci dla zdrowia w Łódzkiem. Jeszcze więcej „dobrych rzeczy” zobaczysz, śledząc nasz profil Zmieniamy Łódzkie na Facebooku. Z okazji Dnia Pracownika Służby Zdrowia (obchodzony 7 kwietnia) zamieściliśmy tam krótkie wideo-podsumowanie tego, jak beneficjenci Funduszy Europejskich pomagają w walce z koronawirusem. Teatr Wielki w Łodzi, Wamatex, Corin Lingerie, Coemi, Archidiecezja Łódzka, Politechnika Łódzka, Adamed odpowiedzieli na apele ze strony placówek służby zdrowia. W jaki sposób? Kliknij i zobacz!
Pomagaj razem z nami!

Jeśli chcesz, Ty również możesz zaangażować się w #OneGoodThing. To proste:
1.    Opisz swoim profilu w social mediach dobry uczynek, który stał się Twoim udziałem. Napisz, co dobrego spotkało Cię w trakcie kwarantanny. Możesz opublikować jedną z dostępnych na Facebooku grafik, zrobić zdjęcie lub nagrać wideo. Koniecznie oznacz swój wpis hasztagiem #OneGoodThing wraz z innymi hasztagami lub wiadomościami, których zwykle używasz.
2.    Zachęć do udziału w akcji swoich znajomych, obserwatorów i otoczenie. Na początek nominuj do zrobienia tego samego trzy bliskie Ci osoby – np. poprzez „oznaczenie”, podlinkowane ich profili społecznościowych.


Wydaje Ci się, że nie masz o czym pisać? Nie musisz robić nic spektakularnego – wystarczy, że przestrzegasz najważniejszego zalecenia: zostań w domu! A może chodzisz zakupy tylko raz w tygodniu i przy okazji robisz je dla starszej pani, która mieszka obok? Codziennie dzwonisz do kogoś z bliskich, bo w tym roku nie spotkacie się na Święta? To też się liczy!


#OneGoodThing jest dla wszystkich! Zmieniaj Łódzkie razem z nami!

 

Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:
  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
  • instagram

 

 

rpo8

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Top