Witamy na nowej stronie RPO WŁ 2014-2020!

Data publikacji: 25.05.2015 r.

Witamy na nowej stronie RPO WŁ 2014-2020!

Udostępniamy nową stronę internetową dotyczącą Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 (RPO WŁ 2014-2020), dzięki której w łatwy i przystępny sposób będzie można dotrzeć do informacji na temat pozyskiwania funduszy europejskich w naszym regionie.


Nowy layout witryny, opracowany zgodnie ze wspólnymi szablonami stron internetowych należących do systemu Funduszy Europejskich w całej Polsce, przedstawia informacje w sposób czytelny, a ich znalezienie jest intuicyjne. 

Efekt ten został uzyskany dzięki utworzeniu głównych sekcji:

  skorzystajikona  „Skorzystaj” – dowiedz się, jak zrealizować swój pomysł na inwestycję, znajdź dofinansowanie które pomoże zrealizować Twój pomysł,

  oprogramieikona    „O Programie” – dowiedz się jak działa program, jakie instytucje go realizują, jakie są inne możliwości dotowania projektów poza dotacjami bezpośrednimi, jakie projekty są realizowane w regionie i jakie są ich efekty,

   realizujeprojektikona    „Realizuję projekt” – dowiesz się jakie obowiązki będziesz musiał wypełnić po otrzymaniu dotacji, jak podpisać umowę, kiedy i jakie wnioski składać, jak wyglądają kontrole i czym jest trwałość projektu,

  wiadomościikona    Wiadomości” – zapoznaj się z aktualnościami dotyczącymi Programu,

  punktyinformacyjneikona  „Punkty Informacyjne” – znajdź dane kontaktowe do wszystkich Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich (PIFE) w województwie łódzkim.


Nową cechą serwisu jest również responsywność, która polega na dostosowaniu się do rozdzielczości urządzenia na jakim jest oglądana, co z pewnością ułatwi zdobywanie informacji przez użytkowników smartfonów, tabletów i innych urządzeń mobilnych, służących m.in. do przeglądania Internetu. Strona internetowa programu dostosowana jest do potrzeb osób niedowidzących, a wybrane informacje, przeznaczone dla osób niedosłyszących tłumaczone są na język migowy.

Zapewniamy stały dostęp do informacji on-line, a także możliwość skorzystania z bezpośredniej pomocy w zakresie pozyskiwania środków europejskich poprzez bezpłatną informację w Sieci PIFE. Wychodząc naprzeciw potrzebom wszystkich potencjalnych beneficjentów oraz beneficjentów, w tym osób z różnymi niepełnosprawnościami, Instytucja Zarządzająca w swojej siedzibie oraz w Głównym (GPI) i Lokalnych Punktach Informacyjnych (LPI) zapewnia:

tickpodjazdy i windy dla osób niepełnosprawnych,

tick

 pomoc tłumacza języka migowego dla osób głuchoniemych,

tick

 pętle indukcyjne ułatwiające słyszenie osobom słabo słyszącym,  

tick

 tłumaczenie przekazywanych informacji na język migowy na spotkaniach i szkoleniach, 

tick

 w siedzibie GPI dokumenty zapisane za pomocą alfabetu Braille'a dla osób niedowidzących.


Jesteśmy przekonani, że nowa strona internetowa stanie się pomocnym narzędziem w pozyskaniu informacji o RPO WŁ 2014-2020, a bezpośredni kontakt z pracownikami Punktów Informacyjnych będzie przynosił wymierne efekty w postaci uzyskanych dotacji lub korzystania z projektów unijnych. 

Jednocześnie pragniemy nadmienić, że wszelkie informacje dotyczące perspektywy 2007-2013, wraz z dokumentami do pobrania, zostały przeniesione wraz z samą stroną na inną domenę: www.rpo2007-2013.lodzkie.pl. Strona dotycząca perspektywy 2007-2013 będzie funkcjonować przynajmniej do końca 2015 roku.

 

 
Top