Kursy i szkolenia dla pracowników z wykorzystaniem Funduszy Europejskich

Data publikacji: 08.06.2021 r.

BLOG NAGLOWEK 02 06 2021 kursy
Kursy i szkolenia dla pracowników z wykorzystaniem Funduszy Europejskich

 

„Bon – apetyt na rozwój!”

Jednym z największych projektów związanych ze zwiększaniem kompetencji pracowników w województwie łódzkim jest projekt „Bon – apetyt na rozwój!”, realizowany przez Łódzką Agencję Rozwoju Regionalnego. Jego wartość zamknęła się w kwocie niemal 14,2 milionów złotych, z czego ponad 11,7 miliona pokryły Fundusze Europejskie. Dzięki projektowi przeznaczono środki na szkolenia, kursy i studia podyplomowe. Bezpośrednimi beneficjentami projektu „Bon – apetyt na rozwój” jest 500 przedsiębiorstw z sektora MŚP oraz oczywiście ich pracownicy.

„Strefa RozwoYou”

Jeszcze większe pieniądze – niemal 24 miliony złotych – zostały ulokowane w projekcie „Strefa RozwoYou”. Głównym celem projektu był wzrost kompetencji i kwalifikacji 2000 przedsiębiorców i pracowników łódzkich MMŚP. Realizator projektu – Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna – czerpał z doświadczeń Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie, który był wykonawcą pilotażowego programu w ramach Podmiotowego Systemu Finansowania.  Ze wspomnianych 24 milionów złotych, blisko 19,7 miliona stanowiło dofinansowanie z Funduszy Europejskich.


Konkurs na kształcenie zawodowe

Kursy i szkolenia dla pracowników z wykorzystaniem FE to nie tylko projekty, które zostały już ukończone. Od 28 czerwca do 12 lipca 2021 r. przyjmowane będą wnioski w ramach konkursu, który dedykowany jest szkołom i placówkom oświatowym, realizującym kształcenie zawodowe. Zwycięskie placówki pozwolą swoim uczniom oraz słuchaczom na podniesienie kwalifikacji zawodowych, co w rezultacie zwiększy ich konkurencyjność na rynku pracy. Jednym z oczekiwanych skutków konkursu będzie rozwój doradztwa zawodowego w dotowanych szkołach, zwłaszcza poprzez tworzenie Szkolnych Punktów Informacji i Kariery (SPInKa). Szczegółowe informacje na temat konkursu i jego celów znajdują się tutaj.

 Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:

  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
 
Top