Wsparcie dla biznesu w Łódzkiem

Data publikacji: 10.07.2020 r.

dyrektorzy

WSPARCIE DLA BIZNESU W ŁÓDZKIEM

Ponad miliard złotych dla przedsiębiorców z regionu łódzkiego w formie dotacji i pożyczek preferencyjnych!
Unia Europejska i Zarząd Województwa Łódzkiego wspiera lokalnych przedsiębiorców przeznaczając Fundusze Europejskie i środki krajowe na walkę z kryzysem spowodowanym pandemią.

 

Z inicjatywny Marszałka Województwa Łódzkiego zorganizowano 12 spotkań informacyjnych w całym województwie. Byliśmy w: Poddębicach, Kutnie, Brzezinach, Tomaszowie Mazowieckim, Łasku, Opocznie, Zgierzu, Sieradzu, Wieluniu, Bełchatowie, Pabianicach oraz Piotrkowie Trybunalskim. Przedstawialiśmy ofertę jednostek podległych Urzędu Marszałkowskiego i zachęcaliśmy przedsiębiorców do skorzystania z finansowych form wsparcia.

Jakich?

 • Dotacji obrotowej z UE
  To wsparcie dla mikro i małych przedsiębiorstw z województwa łódzkiego na bieżące wydatki firmy, takie jak prąd, benzyna, koszty wynajęcia lokalu czy wynagrodzenie pracowników.
  Śledź stronę rpo.lodzkie.pl i www.cop.lodzkie.pl, żeby dowiedzieć się kiedy rusza konkurs!
 • Konkursie unijnym w ramach poddziałania II.3.1: Innowacje w MŚP, Wsparcie MŚP negatywnie dotkniętych skutkami epidemii Covid-19
  Konkurs jest odpowiedzią na potrzeby przedsiębiorców chcących przeprofilować swoją działalność lub zmienić branżę w związku z kryzysem spowodowanym pandemią.
  Kwota przeznaczona na dofinansowanie projektów to 90 mln zł. Maksymalny poziom dofinansowania wynosi 85%, a maksymalna kwota dofinansowania projektu – 1 mln zł.
  Więcej informacji o konkursie znajdziesz na stronie internetowej Centrum Obsługi Przedsiębiorcy.
  Spiesz się: termin zakończenia naboru wniosków o dofinansowanie składanych za pośrednictwem systemu informatycznego to 12 lipca 2020 r. godz. 24.00. Osobiście lub za pośrednictwem Poczty Polskiej można składać wnioski do 13 lipca 2020 r.
 • Pożyczce płynnościowej

Jest to preferencyjne finansowanie zwrotne udzielane przez pośredników finansowych współpracujących z Bankiem Gospodarstwa Krajowego w ramach Projektu – „Instrumenty finansowe dla rozwoju województwa łódzkiego wdrażanego z RPO WŁ na lata 2014-2020”.
W regionie łódzkim mikro, mali i średni przedsiębiorcy mogą ubiegać się o pożyczki płynnościowe do 1 miliona zł. Z tej puli będą mogli sfinansować m.in. opłaty za czynsz lub najem lokali, wynagrodzenia pracowników, podatki i składki ZUS oraz zakup niezbędnych towarów. Pożyczka może zostać też przeznaczona na spłatę zobowiązań handlowych i wydatki związane z zachowaniem ciągłości działalności przedsiębiorstwa.
Dla przedsiębiorców w trudnej sytuacji w związku z epidemią COVID19 czekają mikropożyczki i dofinansowania do wynagrodzeń i składek ZUS w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Łodzi i Powiatowych Urzędach Pracy.

 

Potrzebujesz więcej informacji?

Zgłoś się do:

 

Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:

 • rpo5
 • rpo6
 • rpo7
 • instagram

 

 

rpo8

 

 
Top