Walentynki w Łódzkiem? Tylko z Funduszami Europejskimi!

Data publikacji: 13.02.2020 r.

Część załączonej wiadomościWalentynki w Łódzkiem? Tylko z Funduszami Europejskimi!

 

14 lutego to święto wszystkich zakochanych, czyli również nas – zakochanym w Łódzkiem! Przekonajcie się, gdzie w ten wyjątkowy dzień możecie zabrać swoją drugą połówkę, a odnajdziecie kolejną wspólną miłość – tą do naszego regionu. Dzięki dotacjom z Funduszy Europejskich w Łódzkiem wciąż przybywa atrakcji, którego doskonale sprawdzą się jako pomysł na walentynkową randkę.

Fundusze Europejskie dla dobra (nie tylko) najmłodszych

Niezależnie od tego, czy czas we dwoje wolicie spędzać aktywnie, romantycznie czy na wspólnym relaksie, mamy dla Was kilka propozycji. Jeśli nie wykorzystacie ich jako sposobu na walentynkowy weekend, zawsze możecie wrócić do naszej „ściągi” – w końcu każda okazja jest dobra, żeby okazać swoje uczucia. A zatem – czas na randkę w Łódzkiem!
Romantycznie
•    Walentynkowy SpektaklIMPRO Atak! Walentynkowa komedia romantyczna” w Teatrze Nowym im. Dejmka w Łodzi – to opcja zarówno dla tych, którzy już dawno nie byli w teatrze, jak i dla tych, którzy szukają dobrego pretekstu, aby rozpocząć z nim swoją przygodę.
•    Pokaz „Miłość w swej prostej i nieśmiałej mowie…”, czyli Stanisław Soyka zaśpiewa sonety Shakespeare’a w Planetarium EC1, które jest częścią EC1 Łódź – Miasta Kultury zmieniającego się w Nowe Centrum Łodzi. Na realizację tego pomysłu uzyskano łącznie ponad 85,6 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego (RPO WŁ) oraz Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.
•    Czarujący spacer w Inowłodzu – to doskonała okazja, aby zobaczyć Zamek Kazimierza Wielkiego, na którego rozbudowę, adaptację i częściową rekonstrukcję Gmina Inowłódz uzyskała ponad 4,9 mln zł dofinansowania z unijnych środków.
•    Wspólny seans w kameralnym kinie Charlie – kino to z pomocą dotacji w ramach RPO WŁ zrealizowało projekt „Cyfryzacja – mobilne kino Charlie w standardzie DCI”. Jesteście ciekawi, jakie filmy można tam zobaczyć? Zapraszamy do sprawdzenia repertuaru!
Aktywnie
•    Randka w Aquaparku w Kutnie, a do tego kręgle – to idealna propozycja dla par, które lubią wspólną zabawę z elementami rywalizacji. Miasto Kutno na budowę obiektu uzyskało ponad 2,8 mln zł dofinansowania w ramach Działania III.5. Infrastruktura turystyczno-rekreacyjna.
•    Wizyta na lodowisku w Powiatowym Centrum Sportu w Bełchatowie – doskonały pomysł na randkę w zimowym klimacie, nawet kiedy pogoda za oknem płata figle. Ciekawostka: sztuczne lodowisko powstało dzięki wsparciu z tej samej puli, co Aquapark w Kutnie.
•    Spacer po łódzkim Parku Sienkiewicza – sten sposób na randkę docenia ci, którzy chcą zażyć ruchu, a jednocześnie móc spokojnie porozmawiać i nacieszyć się bliskością drugiej połówki spacerując ramię w ramię, dłoń w dłoni… Dzięki unijnej dotacji Park Sienkiewicza prezentuje się naprawdę pięknie!
Odprężająco
•    Relaks w gorących źródłach Term Uniejów – zamiast opowiadać o ich zaletach, zapraszamy do lektury naszego wpisu – kliknij tutaj!
•    Romantyczna kąpiel dla dwojga w Łaźniach Piwnych – w Piotrkowie Trybunalskim możecie umówić się na niecodzienną randkę, składającą się z relaksu w saunie cedrowej, kąpieli w suszu piwnym z degustacją piwa i odpoczynku na leżaku. Zainteresowani? Zapraszamy na stronę: www.lazniepiwne.pl.
•    Randka w niezwykłej cysterskiej scenerii Hotelu Podklasztorze – o jego niezwykłej historii i bogatej ofercie, której rozwój wspiera RPO WŁ możecie poczytać tutaj: Fundusze unijne na rozwój turystyki w Sulejowie.
 

 

Nagroda dla zakochanych w Łódzkiem

A kto z Was chciałby zaplanować romantyczny wypoczynek z dala od zgiełku miasta, może to zrobić w Pęczniewie. Właśnie tam znajduje się hotel, który uzyskał Unijne dotacje dla turystyki W Szczerym Polu. Weekendowy pobyt w tym miejscu to nasza nagroda główna w naszym Walentynkowym konkursie, które wyniki ogłosimy 14.02.2020 r. na Facebooku, w komentarzu pod postem konkursowym na profilu Zmieniamy Łódzkie. Śledźcie nas w social mediach i bądźcie na bieżąco!

 
Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:
  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
  • instagram

 

 

rpo8

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Top