Fundusze unijne na rozwój turystyki w Sulejowie

Data publikacji: 29.01.2020 r.

Część załączonej wiadomościFundusze unijne na rozwój turystyki w Sulejowie

 

Czy chcielibyście spędzić weekend w historycznym miejscu, które zapewnia bogatą ofertę Spa&Wellness, strefę zabaw dla dzieci, pyszne jedzenie i wiele innych atrakcji? Jeśli tak, mamy dla Was propozycję. Odwiedźcie Hotel Podklasztorze w Sulejowie, który dzięki prawie 4 mln zł dofinansowania z Funduszy Europejskich stale się rozwija. Wszystko po to, aby sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających turystów z kraju i z zagranicy.

Pomnik Historii jako hotel? To możliwe!

Hotel Podklasztorze leży w Dolinie Rzeki Pilicy, w pobliżu Zalewu Sulejowskiego. To właśnie tutaj Kazimierz Sprawiedliwy nadał Cystersom ziemie w 1176 r. Według podań miało się to stać na pamiątkę niezwykłego wydarzenia, kiedy to podczas polowania w Puszczy Pilickiej, Książe ścigający jelenia oddalił się od swojej świty. Zagubionego miało uratować 12 lwów, które doprowadziły Kazimierza do jego drużyny, obozującej właśnie w tym miejscu. Zakonnicy postawili kościół i klasztor na prawym brzegu Pilicy. W kolejnych wiekach dodali zabudowania obronne i wznieśli budynki gospodarcze, w których dziś znajduje się Hotel. Całość stanowi jeden z najlepiej zachowanych zespołów cysterskich w Europie. Właśnie dlatego został on uznany przez Prezydenta RP za Pomnik Historii. Ten wyjątkowy tytuł otrzymały dotychczas tylko 54 zabytki w Polsce. Podklasztorze, jako perłę architektury romańskiej, wielokrotnie wybierano na tło do scen filmowych (serial „Janka”, filmy: „Potop”, „Pan Wołodyjowski”, „Naznaczony”, „Południe-Północ”).

 

Nagradzany, który nie spoczywa na laurach

Hotel znalazł się na liście Najbardziej Niesamowitych Hoteli w Polsce według zestawienia przygotowanego przez Property Design. Zyskał też wiele innych nagród i wyróżnień. Tym, z którego jego prowadzący są szczególnie dumni, jest corocznie zdobywany tytuł Hotelu Przyjaznego Rodzinie przyznawany przez organizatora konkursu – Etirez Violetta Hamerska. Nic w tym dziwnego, bo Podklasztorze dba, aby w jego murach i otoczeniu nie zabrakło atrakcji dla gości w każdym wieku. Wyjątkowa lokalizacja sprawia, że miejsce odpowiada zarówno spragnionym biernego wypoczynku, jak i amatorom wycieczek czy sportów wodnych. Chcąc jeszcze lepiej zadbać o odwiedzających, Hotel Podklasztorze wystąpił z wnioskiem o dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 (RPO WŁ) na rozwój oferty turystycznej.

 

Fundusze Europejskie dla turystyki w Łódzkiem

Unijna dotacja dla Hotelu Podklasztorze została przyznana przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego. Dzięki niej przyjeżdżający do Sulejowa będą mogli skorzystać z efektów realizowanego projektu, takich jak:
•    modernizacja części piwnicznej, wraz z wyposażeniem dla stworzenia innowacyjnej oferty Spa&Wellness;
•    przystosowanie poddasza do prowadzenia działalności edukacyjnej, konferencyjnej i integracyjnej;
•    rozbudowa i doposażenie przestrzeni restauracyjnej;
•    zakup sprzętu do turystyki aktywnej;
•    prace budowlane, wykończeniowe i wyposażenie dla nowych pokoi hotelowych;
•    dostosowanie obiektu do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
 

 

Rozwijaj turystykę z unijnymi dotacjami!

Turystyka to dla Ciebie nie tylko pasja, ale również sposób na własny biznes? Chcesz podobnie jak Hotel Podklasztorze skorzystać z dofinansowania? W takim razie koniecznie śledź naszą stronę! Już wkrótce pojawi się informacja o kolejnym naborze wniosków w ramach Poddziałania VI.2.1 „Rozwój gospodarki turystycznej” (konkurs planowany na marzec 2020 r.). Aby zawsze być na bieżąco – polub nas na Facebooku! Profil Zmieniamy Łódzkie to codzienna porcja informacji, porad i ciekawostek, dzięki którym zobaczysz, jak z Funduszami Europejskimi nasz region staje się coraz lepszy.
 

 
Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:
  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
  • instagram

 

 

rpo8

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Top