Unijne dotacje na medyczne innowacje

Data publikacji: 18.12.2019 r.

Część załączonej wiadomościUnijne dotacje na medyczne innowacje

 

LIW Care Technology zajmuje się projektowaniem i wykonaniem wyrobów medycznych, które wspomagają rehabilitację osób z niepełnosprawnościami ruchowymi. Tym, co wyróżnia produkty tej firmy, jest innowacyjność i najwyższa jakość. W ich osiągnięciu pomogły unijne dotacje. Wspólnie poznajmy bliżej LIW Care Technology!

Fundusze Europejskie pomagają pomagać

Firma LIW Care Technology to łódzka spółka, która produkuje m.in. siedziska ortopedyczne i urządzenia multifunkcyjne. Są one przeznaczone głównie dla dzieci z mózgowym porażeniem i chorobami neurologicznymi, wskutek których nie potrafią same utrzymać wyprostowanej pozycji siedzącej, nie mogą stać lub mają problem z poruszaniem się. – W firmie pracuje zespół specjalistów z doświadczeniem fizjoterapeutycznym. Każda nasza wizyta u pacjenta wiąże się ze słuchaniem jego potrzeb oraz indywidualnym dopasowywaniem urządzeń. Zawsze chcemy być pewni, że sprzęt jest świetnie dostosowany i realnie pomaga – wyjaśnia Tomasz Chmielecki, prezes zarządu LIW Care Technology – Każde nasze siedzisko jest wyposażone w drugi kręgosłup. To opatentowana technologia Second Spine. Kręgosłup jest modelowany i dopasowywany do ustawień korekcyjnych. O tym, jak wyprofilować oparcie w naszych urządzeniach decyduje fizjoterapeuta. Jest to jedyne takie rozwiązanie na świecie. Opracowanie tego niezwykłego sprzętu umożliwiło wsparcie Funduszy Europejskich. Firma – podobnie jak Izodom (przeczytacie o nim tutaj: Firma pełna innowacji i dotacji) – zrealizowała już sześć projektów, które otrzymały unijne dofinansowanie.

 

RPO WŁ wspiera innowacje dla dobra innych

Przy współpracy z Centrum Obsługi Przedsiębiorcy w Łodzi, LIW Care Technology uzyskał środki w ramach działania „Inwestycje przedsiębiorstw w badania i innowacje” RPO WŁ. Pozwoliły one opracować i wdrożyć niespotykane wcześniej produkty. – W ciągu ostatnich 4 lat, korzystaliśmy z dotacji z Unii Europejskiej. W dwóch programach uzyskaliśmy prawie półtora miliona złotych na prace badawczo-rozwojowe, czyli na projektowanie i rozwijanie nowych wyrobów medycznych – opowiada prezes firmy – Jako jedna z nielicznych firm w kraju, codziennie szukamy nowych rozwiązań i ulepszamy nasze produkty. Dział badań i rozwoju to cztery osoby, które cały czas skupiają się na innowacyjnych rozwiązaniach. Wszystko po to, aby w kolejnych latach wyroby LIW Care jeszcze lepiej odpowiadały na potrzeby pacjentów. Efekty pracy firmy doceniono nie tylko w Polsce, ale i na rynkach zagranicznych. Sukces LIW Care Technology potwierdzają liczne nagrody i wyróżnienia, m.in. tytuł „Rynkowy Lider Innowacji 2012” w ogólnopolskim programie organizowanym przez Dziennik Gazeta Prawna.


Masz pomysł na produkt, który zadziwi świat?
Chcesz wprowadzić swoją firmę na nowy, wyższy poziom?
Zgłoś się do COP, który w kwestiach związanych z unijnymi dotacjami dla przedsiębiorstw, jest prawą ręką Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego. Zapraszamy do kontaktu!


 

 

 
Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:
  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
  • instagram

 

 

rpo8

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Top