Firma pełna innowacji i dotacji

Data publikacji: 15.11.2019 r.

Część załączonej wiadomościFirma pełna innowacji i dotacji

 

Mniej CO2 i szkodliwych pyłów w powietrzu. Więcej pieniędzy zaoszczędzonych na ogrzewaniu i lepsze warunki mieszkaniowe. To wszystko umożliwia Izodom 2000 Polska. Firma od 30 lat dąży do doskonałości w zakresie energooszczędnego budownictwa z wykorzystaniem styropianu i innych tworzyw piankowych. Dziś jest liderem nie tylko w Polsce. Zobacz, jak w osiąganiu kolejnych sukcesów pomagają jej Fundusze Europejskie.

Polska firma z unijnymi dofinansowaniami

Izodom to przedsiębiorstwo z wyłącznie polskim kapitałem. Posiada własny zakład produkcyjny, powierzchnie magazynowe i nowoczesne laboratorium badawcze w Zduńskiej Woli. – Wizją, która nam przyświeca, jest tworzenie technologii, rozwiązań i produktów, które pozwalają jak najszybciej budować ultra energooszczędne budynki. Jesteśmy w stanie wznieść je w 4 do 6 tygodni. Nasze obiekty zużywają od 10 do 20 razy mniej energii – przybliża Jakub Wójcik, wiceprezes Izodomu – Fundusze unijne zaczęliśmy pozyskiwać mniej więcej 10 lat temu. Dotacje pomogły nam w prowadzeniu badań podstawowych służących wytworzeniu nowych produktów i usług. Umożliwiły też nam ich wdrażanie. Z dofinansowaniami szkoliliśmy naszych pracowników podnoszących kompetencje, kupowaliśmy specjalistyczne programy komputerowe i promowaliśmy się zagranicą. Izodom uzyskał wsparcie m.in. w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego, którego gospodarzem jest Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego. – Z funduszy unijnych zrealizowaliśmy 6 projektów, z czego sumaryczna kwota dofinansowania to około 6 mln zł – podsumowuje wiceprezes.

 

 

Zysk dla środowiska, kieszeni i… firmy!

Firma Izodom 2000 Polska umożliwiła powstanie już 19 tys. budynków, które oszczędziły środowisku emisji 7,5 mln ton CO2 i 200 tys. ton pyłu. Dzięki temu każdy może zaczerpnąć czystszego powietrza. Z podwójną ulgą oddychają ci, którzy budując dom jednorodzinny wybrali technologię Izodomu. W ten sposób każdego roku mogą zaoszczędzić około 5 tys. zł, co wynika z zastosowania nowoczesnych technologii. Przedsiębiorstwo w dalszym ciągu prowadzi badania i prace rozwojowe, współpracując z wieloma polskimi i zagranicznymi instytutami naukowymi. Oferowane przez nią rozwiązania były wielokrotnie doceniane za ich innowacyjność i energooszczędność. – Mamy około 17 patentów, ponad 60 nagród polskich i zagranicznych – wymienia sukcesy Jakub Wójcik – Dzięki trzydziestu latom pracy, unijnym dotacjom i inwestycjom w innowacje w tej chwili jesteśmy monopolistą na rynku polskim. Eksportujemy nasze produkty do 43 krajów. Jesteśmy liderem technologicznym w Europie. Główne rynki zbytu dla Izodomu to kraje UE, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Maroko, Rosja i Ukraina.

Chcesz rozwijać swoją działalność tak jak Izodom? A może chcesz sprawdzić, jak zamienić rodzinną pasję w dochodowy biznes? Pomoże Ci w tym Centrum Obsługi Przedsiębiorcy w Łodzi. Zapraszamy do punktu konsultacyjnego przy ul. Moniuszki 7/9 (pon.: 8.00-18.00, wt.-pt.: 8.00-16.00). Zadzwoń i umów się już dziś! Tel.: 42 230 15 55/56; e-mail: info@cop.lodzkie.pl.
Więcej informacji znajdziesz również tutaj: www.cop.lodzkie.pl

 
 
Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:
  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
  • instagram

 

 

rpo8

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Top