Jarmarki bożonarodzeniowe w Łódzkiem doładowanym Funduszami Europejskimi

Data publikacji: 29.11.2019 r.

Część załączonej wiadomościJarmarki bożonarodzeniowe w Łódzkiem
doładowanym Funduszami Europejskimi

 

Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej. Żadnym innym nie towarzyszy tak wyjątkowy klimat. Jeśli chcecie poczuć go już teraz, koniecznie sprawdźcie, gdzie i kiedy odbędą się przedświąteczne imprezy w naszym regionie!

Zmieniamy Łódzkie z magią świąt

Stoiska z rękodziełem, bożonarodzeniowymi ozdobami, niepowtarzalnymi pomysłami na prezenty oraz regionalnymi przysmakami… A do tego świąteczna muzyka i wiele innych atrakcji dla dzieci i dorosłych, którzy w tym szczególnym czasie chcą poczuć dziecięcą radość. To wszystko znajdziecie na jarmarkach bożonarodzeniowych. W Łódzkiem organizuje je wiele miejscowości, które skorzystały i nadal korzystają z Funduszy Europejskich. Oto lista, która może przydać się zarówno zwiedzającym, jak i tym, którzy chcieliby zaprezentować swoją ofertę na przedświątecznych wydarzeniach.

 

Terminarz jarmarków

Łódź -> 1 – 23 grudnia. Największy i najdłuższy jarmark odbędzie się w stolicy województwa, na ul. Piotrkowskiej, przy pasażu Schillera. Łódzki Jarmark Bożonarodzeniowy 2019 rozpocznie barwny korowód i koncert.
Zduńska Wola -> 1 grudnia. Miejski Dom Kultury w Zduńskiej Woli zaprasza serdecznie wszystkich miłośników rękodzieła na pierwsze zduńskowolskie Targi Rękodzieła. To doskonała okazja do nabycia niepowtarzalnych prezentów pod choinkę. Impreza odbędzie się w Zduńskowolskim Centrum Integracji RATUSZ, na pl. Wolności.
Uniejów -> 6 – 8 grudnia. Uniejowski Jarmark Bożonarodzeniowy jest połączony z Mikołajkami. Impreza odbędzie się przy kompleksie termalno-basenowym, w godz. 10:00 – 20:00. A jeśli chcecie przy okazji odwiedzić Termy Uniejów, koniecznie sprawdźcie, jakie atrakcje czekają tam na Was. O rozbudowie, która została zakończona w tym roku, przy wsparciu unijnych dotacji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego, przeczytacie tutaj: Atrakcje na wakacje, czyli lato w Łódzkiem: Termy Uniejów.
Łask ->  8 grudnia. Łascy samorządowcy zachęcają do udziału w kiermaszu świątecznym, który odbędzie się na pl. 11 Listopada, w godz. 10:00 – 14:00. Wszyscy prowadzący działalność gospodarczą będą mogli na nim zaprezentować swoje towary i usługi bezpłatnie. Zgłoszenia chętnych przyjmuje Urząd Miejski w Łasku do 05.12.2019 r.
Pabianice -> 8 grudnia. Pabianicki Jarmark Świąteczny tradycyjnie poprzedzi parada świąteczna ul. Zamkową. Wystawcy zaprezentują swoją ofertę na Starym Rynku w godz. 15:00 – 20:00. Miasto realizuje właśnie projekt „Modernizacja i rozwój komunikacji miejskiej w Pabianicach” współfinansowany w ramach RPO WŁ na lata 2014-2020. Dzięki dotacji w wysokości ponad 48 mln zł publiczny transport zbiorowy w Pabianicach wejdzie na nowy, europejski już, poziom.
Sędziejowice -> 8 grudnia. Na Sędziejowickim Kiermaszu Bożonarodzeniowym będą się bezpłatnie wystawiać lokalni sprzedawcy, instytucje, szkoły oraz koła gospodyń wiejskich. Kiermasz odbędzie się w Parku Centrum, w godz. 13:00 – 18:00.
Sieradz -> 14 grudnia. Sieradzkie Centrum Kultury oraz Urząd Miasta Sieradz już po raz trzynasty organizują Jarmark Adwentowy. Rezerwację stoisk można zgłosić do organizatora do dnia 30.11.2019 r.
Wieruszów -> 14 grudnia. Jarmark Bożonarodzeniowy w Wieruszowie odbędzie się w godz. 10:00 – 14:00. Organizatorzy zapraszają w ten dzień do Wieruszowskiego Domu Kultury.
Pajęczno -> 14 – 15 grudnia. Pajęczański samorząd zaprasza do czynnego udziału instytucje, przedsiębiorstwa, stowarzyszenia, firmy i osoby prywatne. Jarmark Bożonarodzeniowy odbędzie się w dniach 14-15 grudnia w godzinach: w sobotę (14.12) w godz. 14:00 – 20:00 i w niedzielę (15.12) od 11:00 do 20:00 przed budynkiem Urzędu Miejskiego. Na zgłoszenia wystawców organizatorzy czekają do 02.12.2019 r.
Wieluń -> 15 grudnia. Jarmark Bożonarodzeniowy 2019 odbędzie się w godz. 12:00 – 19:00 na placu Kazimierza Wielkiego w Wieluniu. Zainteresowani wystawieniem się mogą zgłaszać się do Ratusza do 06.12.2019 r.
Zduńska Wola ->  20 – 21 grudnia. Bożonarodzeniowy Jarmark „Pod Jemiołą” rozpocznie się w piątek i trwać będzie do sobotniego wieczoru. Zmianie ulega dotychczasowa lokalizacji wydarzenia: Jarmark odbędzie się pod Ratuszem.

 

Fundusze ułatwiają dojazdy 

Zastanawiacie się, jak dojechać na jarmarki? Możecie wybrać się w podróż drogami wojewódzkimi, których modernizację wspierają unijne dofinansowania. Jeśli wolicie podróżować pociągami, koniecznie skorzystajcie z oferty Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, której powstanie i rozbudowę wsparły FE. W ramach RPO WŁ na lata 2014-2020 na ŁKA przeznaczono ponad 212 mln zł. Dzięki tym środkom wszystkie pociągi są przystosowane do potrzeb osób z ograniczeniami ruchowymi, rodziców z małymi dziećmi i rowerzystów. Pojazdy są wyposażone w monitoring, Wi-Fi, gniazdka elektryczne i ekrany LCD. Fundusze umożliwiły również modernizację stacji i dworców, budowę przyległych do nich parkingów i rozszerzenie mapy połączeń kolejowych. Jesteście ciekawi, jak jeszcze Zmieniamy Łódzkie z Funduszami Europejskimi? Wystarczy skorzystać z Mapy dotacji. Koniecznie zobaczcie efekty unijnych projektów na własne oczy – na przykład podczas jarmarku!

 

 

 
Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:
  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
  • instagram

 

 

rpo8

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Top